جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, May 20, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

نیمی از دانشجویان خارجی قصد کار کردن در روسیه را دارند

57% از دانشجویان خارجی ای که در دانشگاه های روسیه مشغول تحصیل اند، فرصت های کاری در روسیه را بررسی می کنند.

  

نادژدا پالیخینا، مدیر موسسه علمی مستقل فدرال دولتی «ساتسیاسنتر[1]»، در جریان میزگرد «صادرات آموزش عالی حرفه ای در جهان: چه استراتژی هایی کار می کنند؟»، که در آژانس خبری بین المللی «روسیه امروز» برگزار شد، اعلام کرد که  57% از دانشجویان خارجی ای که در دانشگاه های روسیه مشغول تحصیل اند، فرصت های کاری در روسیه را بررسی می کنند. به گفته وی، تعداد دانشجویان از کشورهای دورتر که می خواهند زندگی آتی خود را با روسیه پیوند دهند، 41% است؛ درباره ی دانشجویان از کشورهای نزدیکتر این رقم معادل 73% است.

در عین حال، مطابق گفته لودمیلا آگارُداوا[2]، معاون فرماندار استان تمسک در امور مجتمع علمی ـ آموزشی،  در حال حاضر مسئله بهبود کیفی دانشجویان خارجی و افزایش تعداد دانشجویان از خارج دور در دستور کار است. برای این منظور، به عقیده او، توسعه محیط انگلیسی زبان و تعاملات شبکه ای و همچنین فراهم آوردن محیط شهری راحت ضروری می نماید.

بر اساس داده های لودمیلا آگارداوا، در ده سال گذشته تعداد دانشجویان خارجی در استان تمسک دو و نیم برابر شده است. در خصوص ابزارهایی که به حصول چنین نتیجه ای منجر شده است، آگارداوا به دستور فرماندار در خصوص ایجاد شهرکی با تمرکز بالا بر علم، فناوری و تجارت و تاکید وی بر برنامه «موسسه آموزش پیوسته تمسک[3]» اشاره کرد.

بر اساس این برنامه، همه دانشگاه های تمسک به منظور دستیابی به موفقیت های علمی عملا در یک کنسرسیوم ادغام شدند. علاوه بر این، در چارچوب این برنامه تصمیم هایی برای بهبود راحتی محیط شهری گرفته شده بود. معاون فرماندار همچنین افزود، «آزمایشگاه زنده شهر هوشمند[4]» شامل همه پردیس های دانشگاه ها می شود.

منبع خبر: خبرگزاری ریا نووستی

https://ria.ru/abitura_rus/20180521/1521006397.html

تاریخ خبر:  21  می 2018[1] . Социоцентр

[2] . Людмила Огородова

[3] . ИНО Томск

[4] . Живая лаборатория умного города

 

 شماره خبر : 1001      تاريخ : 2018/05/21        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ، جامعه ،  آموزش علم و فناوری ، وضعیت زندگی ،  آموزش عمومی ، اشتغال ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :