جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, February 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

انتشار کتاب «تاریخ اسلام از آغاز تا عصر امروز»

نتشارات مدینه با همکاری انتشارات قرن 21، جلد اول کتاب«تاریخ اسلام از آغاز تا عصر امروز» اثر اگوست مولر خاور شناس معروف را عرضه نمودند.

  


انستیتو شرق شناسی آکادمی علوم روسیه به سرپرستی پروفسور دیمیتری والنتینویچ میکولسکی و اداره دینی مسلمانان روسیه به نمایندگی دمیر محی الدین اف معاون اداره دینی مسلمانان و رئیس انستیتو اسلامی روسیه و همچنین سردبیر انتشارات مدینه در انجام این پروژه چاپ جلد اول کتاب «تاریخ اسلام از آغاز تا عصر امروز» اثر اگوست مولر خاور شناس معروف همکاری نمودند.

در جلد اول کتاب مذکور از تاریخ شبه جزیره عرب و کشورهای همسایه، در مورد زندگی، آثار و فعالیت و همچنین اعتقادات اعراب ماقبل اسلام سخن رانده شده است. در این جلد همچنین زندگی حضرت رسول اکرم (ص) و تاریخ ظهور و گسترش اسلام، جامعه اسلامی وصف شده است.

دمیر محی الدین اف سردبیر انتشارات مدینه در رابطه با این اثر اظهار داشت، «انتشار جلد اول کتاب تاریخ اسلام از آغاز تا عصر امروز اثر اگوست مولر حاصل همکاری و فعالیت بی وقفه انتشارت مدینه و انتشارت قرن 21 و همچنین اداره دینی مسلمانان روسیه با آکادمی علوم روسیه می باشد.»

ایشان افزود که این چاپ شامل توضیحات مفید پروفسور دیمیتری والنتینویچ  میکولسکی استاد تاریخ
و همچنین تذکرات و توضیحات خود مولف است. مخاطبان چاپ مذکور مورخین، زبان شناسان، دانشجویان و دانشمندان حوزه تاریخ عرب و اسلام می باشند.

منبع خبر: شورای مفتیان فدراسیون روسیه

https://muslim.ru/articles/272/20939/

تاریخ خبر: 31  می 2018


 شماره خبر : 1018      تاريخ : 2018/05/31        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  فرهنگ ،  کتاب و کتابخانی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :