جامعه و فرهنگ روسیه

 Tuesday, October 27, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

عدم تحمل مسلمانان در غرب از چه ناشی می شود.

روس ها به خاطر تجربه همزیستی مسالمت آمیز با مسلمانان در سالهای طولانی، کمتر از غربی ها از مهاجران مسلمان هراس دارند.

  

چاپلین در گفتگو با سرویس ملی خبر توضیح داد، « تعداد زیادی انسان با حسن نیت در بین مهاجران، از جمله در بین مهاجران مسلمان وجود دارد. ما در روسیه تجربه بسیار بزرگ زندگی صلح آمیز و شرافتمندانه با مسلمانان را داریم. این به ما مزایای بیشتری نسبت به اروپای غربی، جایی که تعداد زیادی مسلمان و تعداد زیادی مهاجر وجود دارد، می دهد‌ - این [برای اروپای غربی] پدیده ای جدید است، بنابراین آن جا ترس بیشتر و عادت بیشتر به زندگی در شرایط جامعه همگن وجود دارد. بر اساس چیزی که در دهه اخیر اتفاق افتاد، این شوک بزرگی برای ساکنان اروپای غربی است. از سوی دیگر کاملا واضح است که در اروپای غربی، برخی محافل سیاسی سعی می کنند هر تضاد بین نژادی و بین مذهبی را پنهان کنند، حال آن که چنین تضادهایی وجود دارد.

وی به واقعیت خطر در حال رشد انجام جرایم، دقیقا از سوی مهاجران اشاره کرد و افزود، «غالب مهاجران از کشورهای اسلامی تمایل دارند به قلمرو کشورهای غربی مانند سرزمینی فتح شده نگاه کنند که نیاز است در آن رژیم خود را بنا کنند. در این راستا، مردم احساس تهدید و خطر می کنند.» در این باره چاپلین معتقد است، «این مسئله تنها توسط دولت حل می شود. همچنین وی اشاره می کند که در اغلب موارد به جز احتمالا کشورهای اروپای مرکزی، این دولت ها از یک تفکر غلط اختراع شده توسط حامیان سکولاریسم رادیکال و لیبرالیسم افراطی پیروی می کنند.»

این ایده در نظر دارد که اختلافات نژادی و مذهبی در دهه های اخیر ناپدید شوند، آنها کم اهمیت هستند، تنها اقتصاد اهمیت دارد و این که می توان مردم را متحد کرد. کل این ایده امروز شکست خورده است. اما نخبگان حاکم برخی از کشورهای غربی از پذیرفتن این شکست امتناع می کنند، بنابراین در رسانه های جمعی و سیاست، مشکلات ناشی از ظهور یک عامل قوی جدید مذهبی را پنهان می کنند. این عامل تفسیر رادیکال اسلام است که با فتح سرزمین های اروپای غربی برای نظم اجتماعی اسلامی و یا شبه اسلامی مرتبط است.

در حال حاضر افراد هر چه کمتر و کمتر با پنهان کردن این مشکل در پس عبارات سیاسی درست موافق هستند. بنابراین به خیابان ها می آیند، اعتراض خود را بیان می کنند و تلاش می کنند به هویت نژادی و مذهبی خود باز گردند.

به نقل از ریانووستی یادآور می شویم که  در فوریه ۲۰۱۸، نخست وزیر مجارستان، ویکتور آربان، در سخنرانی خود درباره خطرات مهاجران مسلمان سخن گفت. آربان اعلام کرد، «به علت مهاجرت ها، ابرها بر فراز اروپا جمع شده اند» و تنها مسیحیت «آخرین امید اروپا» است.

منبع خبر: آژانس خبری ان.اس.ان

http://nsn.fm/society/protoierey-rpc-obyasnil-pochemu-v-rossii-ne-boyatsya-migrantov-musulman.html

تاریخ خبر:30  می 2018 شماره خبر : 1021      تاريخ : 2018/05/30        آرشيو ادیان و اقوام       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  جامعه ،  مهاجرت ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :