جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, October 25, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

واکنش به رای مفتیان اینگوشتیا مبنی بر طرد رئیس جمهوری از جامعه اسلامی

اقشار مختلف مردم جمهوری اینگوشتیا تصمیم مفتیت این جمهوری مبنی بر طرد یونس یوکورف رئیس این جمهوری از جامعه اسلامی را رد کردند.

  


27 ماه می سال جاری مفتیان جمهوری اینگوشتیا طی نشستی با مسئولین مذهبی این جمهوری تصمیم بر طرد و اخراج یونس یوکورف رئیس این جمهوری از جامعه اسلامی جمهوری گرفت. یکی از عوامل موثر در اتخاذ این تصمیم عدم تحویل قطعه زمینی بود که برای احداث مسجد در نظر گرفته شده بود. مالکیت این زمین از سوی دولت به شهرداری سپرده شد و دیگر محل احداث مسجد جدید نخواهد بود.

نمایندگان حدود نود طایفه و قبیله جمهوری اینگوشتیا رای مفتیت این جمهوری در رابطه با رئیس جمهوری را بی احترامی به ملت این جمهوری خواندند. رئیس دفتر شورای قبایل جمهوری اینگوشتیا در مصاحبه با خبرگزاری «اینترفاکس» اظهار داشت: «ما نمایندگان قبایل و گروه های اجتماعی جمهوری اینگوشتیا که در واقع نماینده کل ملت این جمهوری هستیم، با اطلاع کامل از جزئیات و روند اتخاذ این تصمیم اعلام می داریم؛ این تصمیم بی اساس و بدون هیچ دلیل منطقی و مدرک مستند است.»

رئیس دفتر شورای قبایل جمهوری اینگوشتیا افزود، «تصمیمم مفتی جمهوری را نوعی بی احترامی به ملت این جمهوری میدانیم. هیچ کس حق ندارد که به امور تفرقه انگیز بپزدازد و در جهت تخریب ثبات این منطقه قدم بردارد و به دنبال نقض قانون و اصول جمهوری باشد.»

شورای قبایل جمهوری اینگوشتیا از مسئولین دولتی و ارگان های مربوط خواستار رسیدگی جدی به این موضوع و پاسخ قاطع به مفتیت جمهوری شدند.

منبع خبر: ماگاس

http://magas.bezformata.ru/listnews/tejpi-osudili-reshenie-muftiyata/67496204 /

تاریخ خبر: 5 ژوئن 2018


 شماره خبر : 1033      تاريخ : 2018/06/15        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  مسلمانان و حکومت ،  مسلمانان و قوه مجریه ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :