جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

توسعه هنر در جمهوری چچن

علاقه به آموزش هنرهای تجسمی و موسیقی در چچن رو به افزایش است. محبوب ترین و رایج ترین نوع هنر در بین پسران هنرهای تجسمی و کاربردی است و دخترهای جوان بیشتر به کلاس رقص سنتی و موسیقی علاقه مند هستند.

  


به گفته الکساندرا آراکلوا رئیس دپارتمان علوم و آموزش وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه، شمار دانش آموزان هنر در مدارس قفقاز شمالی از %6.5 در سال 2016 به %7 در سال 2017 افزایش یافته است. به گفته ایشان در دیگر مناطق روسیه شمار دانش آموزان در مدراس آموزش هنر به شدت کاهش یافته است.

عایشه حاسی یف کارشناس ارشد بخش هنر و مراکز آموزشی هنر وزارت فرهنگ جمهوری چچن اظهار داشت که شمار دانش آموزان هنر حدود 100 تا200 نفر افزایش می یابد. در حال حاضر بیش از هفت هزار دانش آموز در مدارس هنر مشغول تحصیل هستند.

کارشناس ارشد بخش هنر و مراکز آموزشی هنر وزارت فرهنگ جمهوری چچن تصریح کرد، در جمهوری چچن 39 مدرسه هنر وجود دارد که تحت کنترل و نظارت وزارت فرهنگ این جمهوری فعالیت می کنند.

به گفته ایشان بسیاری از مدارس هنر در خانه فرهنگ، باشگاه های فرهنگی و حتی در املاک خصوصی در مناطق مختلف جمهوری مشغول به فعالیت هستند. به همین دلیل، وزارت فرهنگ در پی انتقال این مراکز در سطح منطقه ای و دولتی است.

عایشه حاسی یف افزود ، همگام با افزایش شمار دانش آموزان علاوه بر رشد حقوقی، زیرساخت مادی و فنی و همچنین شرایط عمومی مرتبط با آموزش دانش آموزان در مدارس هنر جمهوری افزایش یافته است، و مدیریت فرهنگی شرایط لازم برای توسعه و ترویج این مسئله و همچنین شرایط لازم برای شکوفایی استعداد دانش آموزان را فراهم کرده است.

به گزارش وزارت فرهنگ جمهوری چچن دانش آموزان دختر نیز در کنار دانش آموزان پسر در حال تحصیل در مدارس هنر هستند و در اکثر موارد در رشته های موسیقی، رقص سنتی، هنر تجسمی، آواز و بازیگری فعالیت می کنند.

سن علاقه به هنر و تحصیل در مدارس هنری در جمهوری چچن کاهش یافته است و دانش آموزان از سن 7 تا 8 سالگی به هنر علاقه نشان می دهند و در مدارس این جمهوری مشغول تحصیل در رشته های هنری از جمله، موسیقی، نقاشی، هنرهای تجسمی، رقص سنتی، بازیگری، نوازندگی سازهای سنتی و محلی و همچنین آواز می شوند.

منبع خبر: چچنیا تودی

https://chechnyatoday.com/news/316021


 شماره خبر : 1045      تاريخ : 2018/7/15        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  هنر ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :