جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, September 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

کاهش میزان مصرف مشروبات الکلی در روسیه

بنا بر گزارشات مرکز افکارسنجی عمومی روسیه، حدود چهل درصد مردم این کشور مشروبات الکلی مصرف نمی کنند.

  


تقریبا نیمی از جمعیت روسیه در سال های اخیر کمتر میل و کششی به استفاده از مشروبات الکلی داشته اند. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مرکز افکارسنجی عمومی روسیه که 1200 شهروند روسیه در آن مورد نظرسنجی قرار گرفته بودند، این نتیجه حاصل شد که %39 مردم روسیه اصلا مشروبات الکلی مصرف نمی کنند.

جامعه شناسان نیز بر کاهش سطح و میزان مصرف مشروبات الکلی در روسیه اذعان دارند. بر اساس تحقیقات آنان، در سال 2009 حدود یک چهارم مردم این کشور اظهار داشتند که به طور کلی از مشروبات الکلی استفاده نمی کنند، در حالیکه این رقم در سال جاری به %39 رسیده است (در بین زنان و رده سنی 18 تا 24 سال این رقم %47 است).

حدود %59 از مردم گاهی مشروبات الکلی مصرف می کنند، که معمولا تعداد آن هم از چند بار در ماه بیشتر نمی شود. %16 جامعه آماری در دسته دو تا سه بار مصرف مشروبات الکلی در ماه قرار می گیرند، در بین آقایان این رقم %23 می باشد ( %11 بانوان در این دسته قرار می گیرند). افراد در رده سنی 25 تا 34 و 33 تا 44 بیشتر در این دسته قرار می گیرند.

تنها چهار درصد مردم روسیه اظهار داشتند که بیشتر از قبل مشروبات الکلی می نوشند، در مقابل، %44 روند کاهشی مصرف مشروبات الکلی را در پیش گرفته اند و نسبت به سال های پیش کمتر مشروبات الکلی می نوشند.

کریل رودین رئیس بخش عملیاتی سیاست اطلاعاتی و فناوری ارتباطات مرکز افکار سنجی عمومی روسیه با اشاره به داده های فوق، نه تنها تدوام روند کاهشی میزان مصرف مشروبات الکلی «مواد مخدر روزمره»، بلکه این روند را در خصوص تنباکو، بسیار حائز اهمیت دانست.

رئیس بخش عملیاتی سیاست اطلاعاتی و فناوری ارتباطات مرکز افکار سنجی عمومی روسیه افزود، این روند به عنوان یک ارزش، روز به روز در حال افزایش و توسعه است. به گفته ایشان، این روند در بین نسل جوان بیشتر نمود پیدا کرده است.

بر اساس نتایج پژوهش های انجام شده، اکثریت قاطع مردم روسیه (%80) بر این باور هستند که مشروبات الکلی، از هر نوع و با هر درصدی، مخرب و زیان آور است و مصرف آنان صدمات خطرناکی بر جای خواهد گذاشت.

منبع خبر: نوواستی


 شماره خبر : 1056      تاريخ : 2018/09/16        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها :    

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :