جامعه و فرهنگ روسیه

 Wednesday, October 21, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

کاهش نرخ بیکاری در روسیه

نرخ بیکاری در سال 2018 در روسیه در پایین ترین سطح خود نسبت به سالهای 1991 تا کنون قرار گرفته است.

  

 نرخ بیکاری در روسیه به پائین ترین سطح، از سال 1991 تا کنون رسیده است. شمار افراد بیکار در روسیه که به طور رسمی ثبت شده اند، در طول مدت زمان یک هفته، از هشتم تا پانزدهم ماه اگوست سال جاری  به میزان 2400 نفر کاهش یافته است،  و به رقم 684،7 هزار نفر رسیده است.

به نقل از ماکسیم تاپیلین وزیر کار فدراسیون روسیه، رقم بیکاری ثبت شده در سال جاری پائین ترین رقم بیکاری ثبت شده از ابتدای دهه نود میلادی تا کنون به حساب می آید.

به گزارش خبرگزاری وزارت کار روسیه به نقل از ماکسیم تاپیلین وزیر کار این کشور، آمار ثبت شده اخیر در حوزه بیکاری در نوع خود به عنوان یک رکورد محسوب می شود و به کمترین رقم خود از سال 1991 رسیده است.

لازم به ذکر است که پائین ترین نرخ بیکاری در روسیه تا قبل از رقم ثبت شده در سال جاری، برمی گردد به میزان میزان ثبت شده این شاخص در سال های 1990 که به دلیل کاهش نرخ زاد ولد به وجود آمده بود و این کشور با کاهش کادر مورد نیاز و نیروی کار مواجه شد.

ماکسیم تاپیلین وزیر کار فدراسیون روسیه اظهار داشت، وضعیت بازار کار در این کشور گواه کمبود نیروی انسانی و آماده به کار است. در حال حاضر روند بدین گونه است که نیروی کاری که در سال های پس از جنگ و در دوره ای که نرخ زاد و ولد به اقتضای شرایط، بالا بود متولد شدند، اکنون بازنشسته می شوند و جای خود را به نسل جدید می دهند، نسل کم جمعیت، متولدین سال های 1990، که اکنون آماده کار هستند و بایستی چرخ کار کشور را به حرکت در آورند.

وزیر کار فدراسیون روسیه افزود که نرخ بیکاری ثبت شده در مدت زمان مشابه در سال گذشته (2017 میلادی) 784،2 هزار نفر بوده است.

با این وجود، بر اساس گزارش وزارت کار فدراسیون روسیه، تا 15 ماه اگوست سال جاری در مجموع در فدراسیون روسیه، حدود 20،2 هزار نفر در شرایط بیکاری موقت (تعلیق کاری و یا وقفه کار با توجه به شرایط پیش آمده در فعالیت محل کار) به سر می برند، همچنین 84،8 هزار نفر به صورت پاره وقت فعالیت دارند.

در خبرگزاری وزارت کار روسیه آمده است که تا تاریخ 15 ماه اگوست سال جاری میلادی سطح بیکاری ثبت شده به طور متوسط در روسیه 0،9 درصد از جمعیت فعال اقتصادی می باشد (میزان این شاخص تا 15 اگوست سال قبل معادل %1 بوده است).

لازم به ذکر است که میزان نیروی کار مورد نیاز که توسط کارفرمایان در سازمان های کاریابی ثبت شده است حدود %1،7 میلیون نفر می باشد.

شایان ذکر است که در هفته دوم ماه اگوست سال 2018 میلادی، شمار بیکاران روسیه در 60 منطقه کاهش یافت و در 23 منطقه این کشورافزایش یافته است. نینتسکی، چوکوتسکی، ماری ال، کارلین، تووا، پسکوفسکی، ماگادانسک، واارونژسک و کامچاتسکی از جمله مناطقی بودند که شاهد کاهش چشمگیر نرخ بیکاری بوده اند، و اینگوشتیا، کریمه، کاباردینو-بالکاری، کالمیکی، تاتارستان، تومن، کاستروم، کالینینگراد و سواستاپول از جمله مناطقی هستند که نرخ بیکاری در آن افزایش یافته است.

 

منبع: اینترفاکس، ودومستی

https://www.interfax.ru/business/625882

 شماره خبر : 1062      تاريخ : 2018/9/23        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : جامعه ،  امنیت،رفاه معیشت و اشتغال ،  معیشت ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :