جامعه و فرهنگ روسیه

 Wednesday, October 21, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

افزایش میزان ارتکاب جرم میان نوجوانان در روسیه

آنا کوزنتسووا سفیر حقوق کودکان وابسته به ریاست جمهوری فدراسیون روسیه، راه حل رفع مسائل و مشکلات مجرمانه و خشونت بار در میان نوجوانان را بررسی و کنترل برنامه های تربیتی در مدارس خواند.

  


به گزارش مرکز حقوق کودکان وابسته به ریاست جمهوری روسیه، در سال 2017 شمار افراد 14 تا 15 سال که مرتکب جرم می شوند از %30 به %35 افزایش یافته است.

آنا کوزنتسووا سفیر حقوق کودکان وابسته به ریاست جمهوری فدراسیون روسیه که در نشست مرتبط با بررسی وضعیت آموزش و نتایج حاصل از آن در پسکوف شرکت کرده بود، تاکید کرد که به منظور درک عوامل موثر در این روند و شناخت ریشه اصلی گمراهی نسل جوان بایستی برنامه های تربیتی موجود در مدارس را بررسی نمود.

سفیر حقوق کودکان وابسته به ریاست جمهوری فدراسیون روسیه تصریح نمود، در چند سال اخیر روند کاهش گروه سنی افراد مجرم در جریان است، و سهم این افراد در گروه سنی 14 تا 15 سال، در سال 2017 میلادی از %30 به %35 افزایش یافته است.

آنا کوزنتسووا خاطر نشان شد، موارد مذکور در رابطه با پائین آمدن سن ارتکاب جرم حاکی از آن است که مجموعه مسائل مربوط به تربیت در راس امور قرار دارند، و تحقیقات انجام شده نشان می دهد که در بسیاری از مناطق فاکتورهای مختلفی منجر به افزایش این آمار شده اند، که بایستی بررسی و به آنها پرداخته شود.

وی اظهار داشت که در حال حاضر رویکرد رسمی اتخاذ برنامه های تربیتی به گونه ای است که نه سن و ویژگی های روانشناختی کودکان را در نظر می گیرد، و نه اینکه مسائل امروزی را در خود لحاظ کرده است، و همچنین در آن اهداف خاص و مطلوب نیز در نظر گرفته نشده است.

وی افزود، مسئله تربیت و برنامه های تربیتی اجرا شده در مدارس از جمله مهمترین عوامل در جهت گیری نوجوانان به حساب می آید، و برای بررسی عوامل واقعی سیر افزایش جرم در بین نوجوانان بایستی ابتدا برنامه های تربیتی اجرا شده درمدارس مورد بررسی و کنترل قرار گیرند.

آنا کوزنتسووا سفیر حقوق کودکان وابسته به ریاست جمهوری فدراسیون روسیه تاکید نمود، پس از بازرسی و بررسی روند تربیت نوجوانان در مدارس و برنامه های آموزشی اجرا شده در این مدارس مسائل مورد شک و بحث کمتر خواهند شد، و آن زمان دقیق تر و مطمئن تر می توانیم مسئله اصلی روند تربیتی را ملاحظه کنیم، مسئله که از اهمیت فراوانی برخوردار است.

سفیر حقوق کودکان وابسته به ریاست جمهوری فدراسیون روسیه با اشاره به اینکه برای آگاهی از کیفیت برنامه های تربیتی موجود در مدارس کافی است اتفاقات و حوادث ناخوشایندی که در این مراکز آموزشی اتفاق می افتد را واکاوی نمود، تاکید کرد که بایستی نظام آموزش در روسیه مطابق با استانداردهای روز جهانی طراحی شود، و بازرسی و کنترل سراسری برنامه های تربیتی در مدراس اجرا و عملی گردد.

او به عنوان مثال، تیراندازی توسط نوجوانان به سمت محل بازی کودکان در منطقه کراسنادار، و همچنین کشتن کودک با هدف سرگرمی در شهر پرمه را یادآور شد.

منبع: خبرگزاری های ریانووستی و تاس

https://ria.ru/society/20180918/1528825966.html

https://tass.ru/obschestvo/5576241


 شماره خبر : 1063      تاريخ : 2018/9/24        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها :    

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :