جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, September 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

رشد صنعت گردشگری در روسیه

تاتیانا منشیکووا جانشین مدیریت بخش تورهای گردشگری دولتی و امنیت گردشگری، المپیک زمستانی 2014 و جام جهانی فوتبال 2018 را دو عامل مهم در افزایش نرخ گردشگری در روسیه دانست.

  

تاتیانا منشیکووا جانشین مدیریت بخش تورهای گردشگری دولتی و امنیت گردشگری، رئیس بخش منابع اطلاعاتی و امنیت گردشگری آژانس فدرال توریسم در روسیه در نشست کمیسیون توسعه گردشگری انجمن جغرافیایی روسیه اظهار داشت، تابستان سال جاری گردشگری در مناطق مختلف روسیه به میزان %15 رشد داشته است.

 به گزارش مرکز گردشگری روسیه، بهبود کیفیت زیرساخت ها و خدمات، سیاست های مناسب، رشد و توسعه سریع خدمات گردشگری که آغاز آن به سال 2015 برمی گردد، از جمله مهمترین فاکتورهای افزایش تقاضا برای گردشگری و رشد این صنعت در روسیه است.

تاتیانا منشیکووا تصریح کرد، نتایج اولیه گردشگری در فصل تابستان سال 2018 میلادی حاکی از افزایش چشمگیر این صنعت در روسیه می باشد. در مقایسه با سال گذشته، شمار گردشگران در روسیه به طور متوسط حدود %15 افزایش یافته است. این شاخص ممکن است در آمار سالانه نیز افزایش یابد. در سال 2107 میلادی، بیش از 56 میلیون گردشگر در روسیه به گردش و استراحت پرداختند.

تاتیانا منشیکووا جانشین مدیریت بخش تورهای گردشگری دولتی و امنیت گردشگری، رئیس بخش منابع اطلاعاتی و امنیت گردشگری آژانس فدرال توریسم در روسیه تاکید نمود، دو رقابت بزرگ جهانی، المپیک زمستانی 2014 و جام جهانی فوتبال 2018 که در چارچوب برگزاری آنها زیرساخت های گردشگری در شهر ها و مناطق مختلف روسیه ایجاد گشت، از جمله فاکتور های تاثیر گذار دیگری در افزایش نرخ گردشگری در روسیه هستند.

در فدراسیون روسیه برنامه جامع هدفمندی در حوزه توسعه گردشگری و جذب توریست در سال های 2011 تا 2018 اجرا گردید، که مطابق با آن حدود 45 سازمان و کمپانی بزرگ وابسته با هدف مشترک در مناطق مختلف روسیه (35 منطقه این کشور) در حوزه گردشگری فعال گردید.

خانم تاتیانا منشیکووا خاطرنشان شد، مرکز گردشگری روسیه طرح جدید برنامه جامع هدفمند توسعه گردشگری و جذب توریست به فدراسیون روسیه رابرای سال های 2019 تا 2025 تهیه و سازماندهی کرده است.

به گفته ایشان جزئیات طرح جدید برنامه جامع گردشگری و جذب توریست در این کشوردر تاریخ 5 ماه می سال جاری توسط دولت مصوب گردیده است. به گفته ایشان، 15 طرح سرمایه گذاری عظیم در حوزه گردشگری  در این طرح جامع و هدفمند در نظر گرفته شده است. ایشان افزود که منطقه آلتایسکی در سیبری که یکی از مناطق پربازدید به حساب می آید، یکی از اهداف این طرح های پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری تاس

 

https://tass.ru/obschestvo/5570209


 شماره خبر : 1064      تاريخ : 2018/9/26        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  میراث فرهگی و گردشکری ،  گردشگری به روسیه ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :