جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, September 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

دلایل استفاده از ابزار دیجیتالی سرگرمی و ارتباطی در روسیه

بر اساس تحقیقات انجام شده، امروزه بسیاری از مردم به خاطر ترس از حضور در اجتماع و برقراری ارتباط حقیقی به تلفن های همراه خود پناه می برند.

  


بر اساس تحقیقات انجام شده توسط «لابراتواری کاسپرچسکی»، دو سوم ( %71) دارندگان دستگاه سیستم های دیجیتال امرزوی، دستگاه های تلفن همراه، رایانه، تبلت و مشابه آن، در روسیه، صرفا برای فرار از معاشرت با دیگران و دنیای واقعی چشم به صفحه نمایش این ابزارها می دوزند و از این ابزار استفاده می کنند.  

بر همین اساس، %66 مردم روسیه اظهار داشتند، که آنها در موقعیت ها و یا درجمعی باشند که احساس راحتی نکنند، برای فرار از آن شرایط، به ابزار دیجیتالی و تلفن همراه خود پناه می آورند و به نوعی تظاهر می کنند که کار واجب تری از بودن در جمع دارند.

ترس از گرایش به افزایش معاشرت و ورود به اجتماع تا حدی پیش رفته است که مردم ترجیح می دهند مسائل و سوالات خود را از طریق نرم افزارها و سایت های مختلف دریافت کنند.

تحقیقات انجام شده توسط «لابراتواری کاسپرچسکی»، نشان می دهد که یک سوم مردم روسیه خدمات مورد نیاز خود، از قبیل سفارش تاکسی و غذا، اطلاع از آدرس مورد نظر و حتی امور کاریابی و همکاری را نیز از طریق همین ابزارهای دیجیتال انجام می دهند.

بر همین اساس، دستگاه موبایل حتی در شرایطی که به آن نیازی نیست، همچنان «بهترین دوست انسان» به حساب می آید. به عنوان مثال، %50 مردم روسیه که از این نوع ابزار دیجیتالی استفاده می کنند، هر روز از این ابزارها برای اتلاف وقت و سپری کردن زمان استفاده می کنند. و %47 نیز ابراز داشته اند ، از گوشی تلفن، تبلت و رایانه خود به عنوان ابزار سرگرمی استفاده می کنند.

نکته جالب توجه این است که دارندگان این ابزار دوست ندارند که این سیستم های دیجیتال را کنار بگذارند. علاوه بر این، اکثر این افراد نگران این موضوع هستند که بدون در دست داشتن دستگاه تلفن نخواهند توانست با دوستان و همکاران خود در تماس باشند، و شمار زیادی نیز نگران این هستند که بدون دستگاه موبایل در دام افسردگی و پریشانی بیفتند.

بر اساس نتایج تحقیق انجام شده، %30 افراد بدون استفاده از گوشی همراه و ابزارهای دیجیتالی کسل می شوند و راهی برای سرگرمی ندارند، %32 ابراز داشتند که در انجام سفارش تاکسی و همچنین سفارش و تحویل کالاهای خریداری شده توسط آنان  با مشکل مواجه خواهند شد. علاوه بر این، %8 نیز اعتراف کردند که گزینه تظاهر کردن در موقعیت های خاص و فرار کردن از محدوده جمع به روی آنان بسته خواهد شد.

منبع: مجله حوزه فن آوری نوین «کامپیوترا»

https://www.computerra.ru/231252/dve-treti-rossiyan-izbegayut-zhivogo-obshheniya/

 


 شماره خبر : 1068      تاريخ : 2018/10/4        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  رسانه و فضای مجازی ،  فضای مجازی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :