جامعه و فرهنگ روسیه

 Tuesday, February 25, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

تصمیم دومای روسیه برای جدا کردن دو واژه «اسلام گرا» و «تروریست»

نمایندگان مجلس دومای روسیه بر جدا کردن ترکیب نامأنوس «اسلام گرا» و «تروریست» تاکید کردند.

  

سرویس فدرال: نمایندگان مجلس دومای روسیه اعلام کردند که از این پس نباید واژه اسلام را برای تروریست­ها بکار برد. نمایندگان دوما از مسئولین می­خواهند که برنامه­هایی برای مبارزه با افراط­گرایی در سطح مناطق و شهرها تدوین کنند. با این حال به اعتقاد ایشان، تبلیغ اندیشه­ها و افکار ضدتروریستی در مدارس، موسسات آموزش عالی و رسانه­ها بیش از هر چیز اهمیت دارد.

"رمضان قدیروف" در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "روسیه ۲۴" گفت: "برای تروریست ها باید حتما مجازات اعدام در نظر گرفته شود. آنها هرچه زودتر از این زندگی بروند، سریع­تر نظم برقرار خواهد شد".

رئیس دولت جمهوری چچن افزود: "تروریست­ها در زندان نیز مشکل به وجود آورده و نفر استخدام می کنند. پیامبر گفت آنها هر جایی که ظاهر شوند، خونریزی رخ می­دهد. به این دلیل باید آنها را از بین برد".

"گاجیمِت صفرعلی­یف" رییس کمیته دوما در امور اقوام نیز از همه خواست که واژه «اسلام­گرا» را برای تروریست­ها بکار نبرند. وی تاکید کرد: "نباید اسلام را با ترور و تروریسم اشتباه گرفت، زیرا اسلام یک دین است، اما تروریست نه وابستگی قومی و دینی ندارد... امروز در گروهک تروریستی داعش افراد مختلف با اعتقادات مختلف مشغول مبارزه هستند". صفرعلی­یف از سخنان ولادیمیر پوتین راجع به پنهان شدن تروریست­ها در زیر شعارهای اسلامی و تلاش برای دستیابی به منافع شخصی یاد کرد.

وی همچنین گفت: "در روسیه اقوام مختلف بدون اختلاف با یکدیگر زندگی می­کنند، نباید بگذاریم که داعش به مرزهای روسیه رخنه کند".

ولادیمیر واسیلی­یف رییس فراکسیون «روسیه متحد» در دوما پیشنهاد کرد که برای جلوگیری از بروز سناریوی وحشتناک رخنه داعش، اقداماتی پیشگیرانه اتخاذ گردند. وی از نمایندگان خواست که تمام تلاش خود را در مناطق به کار ببندند تا برنامه مبارزه با افکار تروریستی نتیجه­بخش باشد. به اعتقاد وی، مهمترین کار، پیشبرد برنامه سیستماتیک با جوانان است. وی همچنین به اهمیت دستور رییس جمهور پوتین در خصوص متون کتاب مقدس و ضرورت تربیت دینی نسل جوان اشاره کرد.

"آسلان­بک پاسکاچِف" رییس هیات مدیره جنبش سراسری «کنگره روسی اقوام قفقاز» معتقد است که روسیه هنوز برای مبارزه با تروریسم کاملا آماده نشده است. به اعتقاد وی، نیاز به کار مداوم با مهاجران، رسانه­های گروهی و سازمان­های غیردولتی وجود دارد. به اعتقاد وی، داعش هیچ ارتباطی با اسلام ندارد و یک «طرح آمریکایی» است.

ویچیسلاو میخایلوف رییس گروه مناسبات قومی و فدراتیو وابسته به ریاست جمهوری فدراسیون روسیه درباره دستاوردهای روسیه در حوزه همزیستی مسالمت­آمیز اقوام و ادیان مختلف سخن گفت. به اعتقاد وی، حوادث امروز سوریه از نقطه نظر ژئوپولتیک، روسیه را هدف گرفته­اند. وی می­گوید: "اگر روسیه خود را از حوادث دور نگه می­داشت، صدمات بیشتری را از سوی داعش متحمل می­شد".

بِسلان کوباخیا معاون اول رییس آکادمی بین­المللی اتحاد و همکاری­های دینی می­گوید که داعش علیه مسلمانان و مسیحیان مبارزه می­کند و بیش از همه باید از بابت 7-5 هزار نفری نگران بود که از روسیه به داعش پیوسته­اند.

منبع: نشریه شورای فدراسیون روسیه     https://www.pnp.ru/news/detail/102555
 شماره خبر : 110      تاريخ : 2015/11/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  مسلمانان و حکومت ،  سیاست ها،قوانین و مقررات ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :