جامعه و فرهنگ روسیه

 Tuesday, October 27, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

مسکو مرکز همگرایی اوراسیایی

تدوین سند راهبردی سیاست ملی مسکو تا سال ۲۰۲۵ یکی از اهداف اصلی مرکز مسامحه و مصالحه مسکو است. این مرکز درصدد است اصول و سیاست های پایتخت روسیه را مشخص و بر اساس آن استراتژی تدوین نماید تا مسکو مرکز همگرایی اوراسیایی محسوب شود.

  

سرویس مناطق: «مرکز مسامحه و مصالحه»[1] در مسکو به تازگی اقدام به برگزاری نشستی تخصصی برای حمایت از گفتگوهای قومی، حمایت از رشد و توسعه ویژگی­های قومی فرهنگی و ملی و همچنین پیشگیری از اختلافات قومی کرده است؛ هدف از برگزاری این نشست، تدوین سند راهبردی سیاست ملی مسکو تا سال 2025 تبیین شده است.

ایلیا شِرشین نماینده دپارتمان سیاست ملی پایتخت در این نشست گفت: "سیاست­های ملی مسکو باید با احتساب سه نکته باشد: اول اینکه، پایتخت کشور ما، با مساله تعدد قومی روبروست، دوم اینکه مسکو مرکز تاریخی دنیای چندمیلیونی روس است و سوم اینکه، مسکو مرکز همگرایی اوراسیایی محسوب می­شود. امروز مسکو بستر دیپلماسی مردمی است و انسان مدرن، انسانی است که بتواند بر سر هر مساله­ ای توافق کند."

استراتژی تدوین شده در این دپارتمان، سندی متشکل از وضعیت امروز سیاست­های ملی شهر مسکو، اصول و اهداف آن و محورهای اصلی، وظایف و سازوکارها برای عملی ساختن این استراتژی می باشد.

آندره مارچوکوف نماینده انستیتوی تاریخ روسیه و عضو گروه کارشناسی در این رابطه تاکید کرد: "هماهنگ کردن روابط بین اقوام در مسکو و تهیه سناریویی مشابه اروپای غربی در این شهر از اهمیت زیادی برخوردار می­باشد. "

نیکلای چِلومبیتکو نماینده منطقه لوگانسک نیز پیشنهاد کرده است که جشن­های خیابانی تحت عنوان بزرگداشت شهرها و مناطق جغرافیایی احیا شوند. سرگی ترنتِف نماینده شورای منطقه­ای شمال شهر نیز معتقد است که باید برنامه­هایی برای تربیت قومی در مهدکودک­ها به اجرا گذاشته شود. نماینده شهرداری مسکو نیز راجع به سازماندهی محافل منطقه شناسی با تکیه بر آموزش تاریخ در کتابخانه­های شهر صحبت کرد. پیشنهاد یکی از دانشجویان مشغول به تحصیل در شهر مسکو نیز برگزاری دیدارهای دوستانه بین دانشجویان دانشگاه­های مختلف شهر بود. 

منبع: دپارتمان منطقه شمال شرق وابسته به شهرداری مسکو

http://svao.mos.ru/presscenter/news/detail/2337270.html

 [1]  نام کامل آن «مرکز مسامحه و مصالحه موزه یهودیان» است. این پروژه که در تمام روسیه نظیر ندارد، برای جهت­دهی به اذهان عمومی در روسیه تاسیس شده است. به گفته مسئولین این مرکز هدف اصلی آن بوجود آوردن فضایی برای ترویج فرهنگ­های دنیا، همکاری و گفتگوهای سازنده بین نمایندگان فرهنگ­، ادیان و جهانبینی­های مختلف است. این مرکز یک موزه شخصی و مستقل نیز دارد که در آن برنامه­های مختلف اعم از سخنرانی، سمینار، میزگرد و کارگاه­های آموزشی و غیره برگزار می­شوند. 

 شماره خبر : 138      تاريخ : 2015/12/20        آرشيو ادیان و اقوام       آرشيو همه اخبار

تگ ها : ادیان و اقوام ،  اقوام ،  همزیستی و تفرقه قومی ،  

اخبار مرتبط :

  درخواست برای ممنوعیت عبارت «تروریست مسیحی و اسلامی» در رسانه‌ها و انتشارات کشور
  افتتاح مرکز آموزش زبان های اقوام در داغستان
  برگزاری میتینگ علیه ترور در ماخاچ قلعه
  دومین گردهمایی اجتماعی "چه چیزی ما را متحد می کند؟!"
  گفتگوهای متخصصین جوان در خصوص توسعه روسیه
  گفتگوهای متخصصین جوان در خصوص توسعه روسیه
  ما که هستیم و چه کسی با ماست؟ جامعه به یک سیاست ملی قابل فهم نیاز دارد
  سفر رئیس آژانس امور اقوام به جمهوری داغستان
  بررسی چشم انداز همکاری حکومت و جامعه در مقابله با افراطی گرایی
  امضای موافقت نامه همکاری بین رئیس جمهور اوستیای شمالی و رئیس آژانس فدرال در امور اقوام
  نمایش فیلم ویدئویی «فرقه ها» برای آگاهی جوانان در غازان
  نمایشگاه «تنوع قومی در روسیه» در محل دایمی نمایشگاه های روسیه «و.د.ن.خا»

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :