جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

بررسی نتایج تحقیقات اجتماعی داغستان با موضوع داعش

معاون شرکت «روس تلکام» با اشاره به اطلاعات به دست آمده توسط وزارت چاپ و نشر اطلاعات جمهوری داغستان تاکید کرد یک سیستم منسجم و گسترده متشکل از شبکه وسیع کاربران با محتوای غیرقانونی فعال هستند که مبارزه با آنها فقط به شکل سیستماتیک و با همکاری ارگان های دولتی، سازمان های امنیتی و بازیگران اصلی بازار اینترنت امکان پذیر است.

  

سرویس مناطق: برای اولین بار در روسیه کنفرانس تجربی «غیرمجاز» با موضوع پیشگیری از جرم و جنایت در فضای اینترنت برگزار شد.

در این برنامه نمایندگان ارگان­های امنیتی فدراسیون روسیه، اتریش، بریتانیا، امریکا، آلمان، صربستان، آرژانتین، هلند و کانادا شرکت کردند؛ علاوه بر این، نمایندگان نهادهای ملی که با ارگان­های امنیتی در بخش فضای سایبری همکاری دارند از کشورهای بلغارستان، چک، امریکا، قزاقستان، آلمان و بلاروس حاضر شدند.

الکسی باسوف معاون شرکت «روس تلکام» راجع به اطلاعات به دست آمده توسط وزارت چاپ و نشر اطلاعات جمهوری داغستان با محوریت «بررسی مساله داعش در جامعه» سخن گفت. وی توضیح داد که یک سیستم منسجم و گسترده متشکل از شبکه وسیع کاربران با محتوای غیرقانونی فعال هستند که مبارزه با آنها فقط به شکل سیستماتیک و با همکاری ارگان­های دولتی، سازمان­های امنیتی و بازیگران اصلی بازار اینترنت امکان پذیر است.

سازمان­هایی که فعالیتشان در فدراسیون روسیه ممنوع اعلام شده است؛ از جمله داعش، در میان شهروندان روس به کار تبلیغات مشغولند و ذهن کودکان و جوانان را با ایجاد تصویر مثبت از فعالیت­های سازمان­های تروریستی مغشوش می­سازند و آنها را به صفوف شبه نظامیان فرا می­خوانند. در تبلیغات داعش زبان روسی دومین زبان بعد از زبان انگلیسی است. به ویژه این روزها منطقه قفقاز و شرایط حول آن شکل جدی­تری به خود گرفته است.

در ماه نوامبر خبرگزاری اسپوتنیک با وزارت چاپ و نشر داغستان موافقتنامه همکاری در برخی حوزه­ها و از جمله در حوزه توسعه توسعه فنآوری جمع­آوری و رصد اطلاعات رسمی برای کاهش انتشار اطلاعات جعلی و غیرمستند به امضاء رساندند. طبق تحقیقات صورت گرفته، در بین مردم داغستان این تصور شکل گرفته که موفقیت «داعش» و دیگر سازمان­های رادیکال- اسلامی در میان جوانان به خاطر سطح پایین سواد دینی، فرصت اشتغال و کسب درآمد  (42%) و تبلیغات متقاعد کننده جهادگران (10%) است.

آنزور آجی­یف وزیر چاپ و نشر و اطلاعات جمهوری داغستان ضمن تفسیر سخنان الکسی باسوف گفت: :"ما باید امروز در مبارزه با تروریسم بین­المللی نیروهایمان را متحد کنیم، همانطور که ولادیمیر پوتین رییس جمهور کشور در پیام خود به شورای فدرال تاکید کرد. ما به خوبی از پیامدها و مشکلات تروریسم در قفقاز شمالی آگاه هستیم؛ افراط­گرایان با سوء استفاده از اعتماد مردم به رسانه­ها سعی در گسترش ایدئولوژی بیگانه دارند.

در جنگی که تروریست­ها علیه جامعه و حکومت براه انداخته­اند، باید از همان ابزارها یعنی رسانه و اینترنت برای رویارویی استفاده کرد. این افراد به شکلی بیمارگونه از حقوق انسانی برای انتشار اطلاعات درباره جرم و جنایاتشان استفاده می­کنند. به همین خاطر، طرح پیشنهادی «اسپوتنیک» را به عنوان ابزاری برای انتشار اطلاعات مستند و عینی به مردم کشور نگاه می­کنیم و نمی­توان بر اهمیت کار مشترک برای ایجاد پورتال دینی دولتی نیز اشاره نکرد." شماره خبر : 147      تاريخ : 2015/12/10        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  رسانه و فضای مجازی ،  اینترنت ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :