جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

رمضان عبدالطیپوف: تلاشمان را بکار خواهیم گرفت تا به داغستان همیشه مایه افتخار ما باشد

رمضان عبدالطیپوف در پایان سال 2015 طی جلسه ای به بررسی رویدادها و حوادث سال گذشته پرداخت.

  

سرویس مناطق: رمضان عبدالطیپوف در حضور اصحاب رسانه و در فضایی غیررسمی گفت: "مهم این است که به فکر انجام کارهای سازنده باشیم و شما (اصحاب رسانه) این اخبار را به خوبی اطلاع رسانی کنید، ضمن تحلیل مطالب، چشم انداز آن را طرح کرده و به بیان نقطه نظر خود اکتفا نکنید. شما باید نقطه نظرات، علایق و دغدغه­های خواننده را در نظر داشته باشید. در داغستان روزنامه­نگاران زیادی وجود دارند که برخی از آنها زندگی خود را برای حقیقت از دست می­دهند؛ ما آنها را به نام می­شناسیم و از توجه و دقت آنها آگاهیم و آنها را فراموش نخواهیم کرد. اما قطعا کسانی هم هستند که درک درستی از شرایط ندارند و تحلیل­های چندان درستی نمی­کنند، بلکه درگیر احساسات شخصی، سپتاتی­های و آنتی پاتی­ها شده­اند."

رمضان عبدالطیپوف همچنین یادآوری کرد که در ژانویه 2016 سه سال از دوره ریاست او در جمهوری داغستان می­گذرد و وی به شرح برخی از کارهای انجام گرفته در طول این دوره پرداخت. به اعتقاد وی "اولین موضوع قابل طرح این است که داغستان در توسعه اجتماعی اقتصادی، فرهنگی و اطلاعاتی به پویایی مثبتی دست پیدا کرده است. شاخص­ها بویژه در بخش پویایی و آهنگ رشد نشان می­دهند که ما توانسته­ایم جمهوری­ را به سطح «بیست» منطقه اول کشور برسانیم. ما در جایگاه هفدهمم قرار گرفته­ایم و دولت فدرال مبلغ 161 میلیون روبل برای انجام برنامه­های مختلف به جمهوری تخصیص داد. دیمیتری مدودیف نیز در دیدار خود از جمهوری به این موضوع اشاره کرده است.”

رمضان عبدالطیپوف به چند مورد از آمار و ارقام موجود در کشور اشاره کرد و متعقد است در سه سال گذشته، تولید صنایع در جمهوری 1،7 بار افزایش یافته و کشاورزی 1،2 بالاتر رفته است. دستمزدها در این دوره 113% بوده و در طول سال­های 2014-2013 دستمزدها تا 25% بالاتر رفته است.

مساله تامین امنیت دراین جمهوری موضوعی جداگانه است. در این باره رییس این جمهوری تاکید کرد که به کمک ارگان­های حفظ امنیت و قانون در کشور اقدامات بسیار موثری اتخاذ شده است.

وی در ادامه می­گوید: "ما به اجرای دستورات رییس جمهور در ماه «مه» توجه ویژه داشتیم. ما در عرض سه سال 36 مدرسه، 49 مرکز پیش­دبستانی، 14 محل درمانی و 45 مرکز زایمان احداث کرده­ایم. علاوه بر این مراکز فرهنگی و ورزشی نیز تاسیس شده است."

رمضان عبدالطیپوف تاکید کرد که برای اولین بار در شمال قفقاز برنامه توسعه داغستان تا 2025 تدوین شده و مسایل حل نشده سال­ها را در این برنامه قرار دادیم. وی ضمن اشاره به موفقیت­های جمهوری در حوزه صنایع و کشاورزی گفت که جمهوری داغستان در حال توسعه است و امیدهای زیادی به آینده آن داریم. هر روز به منابع جدیدی دست پیدا می کنیم و آن را به کار می­گیریم.

یکی از نمایندگان رسانه­ها از عبدالطیپوف پرسید که کاهش تهدیدات تروریستی چه تاثیری بر فضای سرمایه گذاری در جمهوری گذاشته است. وی در پاسخ توضیح داد که در پایان سال 2015 مبلغ سرمایه گذاری­ها به 260 میلیارد روبل رسیده است و این دستاورد برنامه­های موفق در مبارزه علیه تروریسم و پیشگیری از وقوع آن است.

در این نشست همچنین موضوع بزرگداشت 2000 سالگی دربند نیز طرح شد. به گفته عبدالطیپوف، به لطف این برنامه، حجم گردشگری در داغستان 20 برابر شده است؛ حال باید از این اتفاق استفاده کرده و گردشگران را از سایر مناطق روسیه جلب کنیم. در بخش گردشگری برنامه­های سازمان­یافته­ای آماده و اجرا شده است. علاوه بر این کار وزارت سیاست های قومی داغستان و روزنامه «داغستان پراودا» طرح مشترکی برای افزایش گردشگری داخلی انجام می دهند. من اطمینان دارم که بیشتر اهالی ماخاچ قلعه از مناطق کوهستانی بازدید نکرده­اند و باید این اشتباه را جبران کنیم.

منبع: سایت ریا داغستان

http://www.riadagestan.ru/news/president/ramazan_abdulatipov_nado_delat_vse_chtoby_my_i_dalshe_mogli_gorditsya_nashim_rodnym_dagestanom_/ شماره خبر : 170      تاريخ : 2015/12/30        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ، جامعه ،  سایر جنبه های اجتماعی ، فرهنگ (کلیات) ،   

اخبار مرتبط :

  ارزیابی ویژگی های شخصیتی روس ها از نگاه خودشان
  مناطق مسلمان نشین روسیه در صدر مناطق با سطح مصرف کم مواد مخدر
  وزارت فرهنگ از محدودیت فروش الکل در مؤسسات فرهنگی حمایت می کند
  میزان استقبال روس ها از مراسم تحلیف ولادیمیر پوتین
  میزان رضایت شهروندان از کار دولت، نهادهای دولتی، احزاب روسیه
  ميزان محبوبيت پوتين افزايش يافت
  آغاز محدودیت فروش الکل در روزهای قبل از آغاز جام جهانی فوتبال در مسکو
  سال «نیکوکاری» در روسیه
  مسکو، پرترافیک ترین شهر اروپا شناخته شد
  دانشمندان: تعداد مبتلایان به ایدز در روسیه به 924 هزار نفر رسید
  در شورای فوراسیون در خصوص روش های تهاجم اطلاعات سیاسی علیه روسیه صحبت شد
  افزایش رشوه خواری در روسیه
  بیش از 80% پاسخ دهندگان مرکز مطالعات افکارسنجی عمومی روسیه، قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را دارند
  خروج 33 زن دیگر از سوریه
  سابچاک وارد ردیف اول شد
  حمایت از سوریه در نگاه روس‌ها
  بیش از نیمی از شهروندان روسیه جایگزینی برای پوتین مشاهده نمی کنند
  9 تهدید اصلی خارجی در نگاه کمیسیون شورای فدراسیون
  تعیین موقتی جایگزین رئیس جمهور داغستان
  استعفای رئیس جمهور داغستان

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :