جامعه و فرهنگ روسیه

 Tuesday, October 27, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

بررسی وضعیت مسلمانان کریمه؛ تاتارهای کریمه همیشه تمایل به صلح و سازندگی دارند

تعداد امامان جوان مشغول به کار در اداره دینی کریمه و شهر سواستوپول طی یک سال گذشته با افزایش ۳۰ درصدی رو به رو بوده است و گزارش ها نشان می دهد از نظر مسایل دینی ثبات در این مناطق برقرار است.

  

سرویس مناطق: امامان اداره دینی مسلمانان کریمه و شهر سواستوپول و روسای اتحادیه­های اسلامی وابسته به اداره دینی مذکور به منظور بحث و گفتگو درباره برنامه­های سال 2016 جلسه­ای تشکیل دادند که به موجب آن مفتی حاجی امیرعلی آبلایف رهبر دینی مسلمانان کریمه به موضوعاتی پرداخت که امروز باعث نگرانی مسلمانان در کریمه و سواستوپول می­شود.

در همین رابطه حاضرین اظهار کردند که شرایط در کریمه نسبتا خوب می باشد و از نظر مسایل دینی ثبات برقرار است؛ با این حال تلاش­های برخی از هموطنان در اوکراین و فراخواندن مسلمانان تاتار برای ترک زادگاه و حضور در برنامه­های مختلف اعتراض آمیز در اوکراین موجب اختلاف در بین مسلمان شده و به صلح و ثبات در این منطقه آسیب می­رساند. امامان اداره دینی نیز یادآور شدند که موضع تاتارهای کریمه همیشه از نظر تمایل به حفظ صلح و تلاش برای سازندگی از سایرین متفاوت بوده است.

از دیگر مسایلی که در این جلسه مطرح شد، افزایش 30 درصدی تعداد امامان جوان مشغول به کار در اداره دینی کریمه و شهر سواستوپول در یک سال گذشته است. این افراد فارغ­التحصیلان مدارس دینی کریمه هستند که از تحصیلات تکمیلی در دانشگاه­های مطرح اسلامی برخوردارند.

زنان مسلمان نیز در این نشست­ها مورد توجه قرار گرفتند. در جلسه­ دیگری که به ابتکار اداره دینی مسلمانان کریمه برگزار شد، بیش از 40 استاد علوم اسلامی از تمام مناطق کریمه حضور یافتند که به تدریس در دوره­های آموزشی اصول اسلام و قرائت قرآن برای کودکان و زنان مشغول هستند. این دوره­ها در چارچوب طرح «فیدالی علم» (دانش مفید) به منظور بالابردن سطح آگاهی کودکان و زنان مسلمان برگزار می­شوند.

منبع: اداره دینی مسلمانان کریمه و شهر سواستوپول

http://qmdi.org/index.php/ru/glavnye-novosti/2149-pri-lyubykh-obstoyatelstvakh-nashej-glavnoj-zadachej-yavlyaetsya-religioznoe-prosveshchenie-naseleniya-uchitelya-islama

 شماره خبر : 180      تاريخ : 2015/12/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  وحدت وهمزیستی مذهبی،دینی،قومی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :