جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, February 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

سرو غذای حلال در هواپیماهای روسیه

غذای حلال در روسیه بازار بسیار بزرگی دارد و تا امروز در منوی غذای شرکت های هواپیمایی روسیه قرار نداشته است اما به کوشش اتحادیه تجار مسلمان روسیه سرو غذای حلال در پروازهای داخلی و خارجی شرکت های هواپیمایی روسیه آغاز شده است.

  

سرویس فدرال: اتحادیه تجار مسلمان روسیه سرو غذای حلال در پروازهای داخلی و خارجی شرکت­های هواپیمایی روسیه را آغاز کرده است؛ کارشناسان معتقدند که این شاخه در بخش صادرات چشم انداز خوبی دارد.

آیدار شاهی مردانوف معاون اول رئیس اتحادیه گفت: "کنترل و نظات بر رعایت اصول غذای اسلامی به عهده کمیته استاندارد «حلال» در اداره دینی مسلمانان تاتارستان است." وی همچنین تاکید کرد که امکان سفارش غذای حلال برای تمام پروازهای شرکت «ایرفلوت» از اول ژانویه وجود دارد.

مردانوف در ادامه افزود: "غذای حلال در روسیه بازار بسیار بزرگی دارد و تا امروز در منوی غذای شرکت­های هواپیمایی روسیه غذای حلال قرار نداشت و در مسیرهای آبی دریایی و رودخانه­ای نیز جای غذای حلال خالی بوده است."

آیدار گزیزوف مدیر کل مرکز بین­المللی استاندارد و گواهی «حلال» وابسته به شورای مفتیان روسیه و رئیس اتحادیه اوراسیایی استاندارد و گواهی «حلال» نیز خاطر نشان کرد که برای گنجاندن غذای حلال در منوی غذاهای شرکت­های حمل و نقل عمومی تلاش چندین ساله کرده است؛ با این حال این پیشنهاد همیشه با مخالفت روبرو می­شده است.

به گفته گزیزوف در فرودگاه «دامادِدِوا» واقع در مسکو یک سالن «بیزنس» با محصولات حلال قرار دارد، اما برای چنین فرودگاهی کافی به نظر نمی­رسد. در فرودگاه­ها امروز اتاق­های عبادت تعبیه شده که رضایت­بخش است. من فکر می­کنم که به زودی بحث مواد غذایی را نیز حل و فصل کنیم. تمام ملزومات برای گنجاندن غذای حلال در منوهای پروازی وجود دارد و احتمالا در آینده نزدیک این موضوع نیز حل و فصل خواهد شد.

منبع: اداره دینی مسلمانان قفقاز

http://dumsk.com/novosti/novosti-islama/1008-v-samoletax-rossijskix-aviakompanij-poyavitsya-xalyalnaya-eda.html

 شماره خبر : 187      تاريخ : 2015/12/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  جامعه ،  سبک زندگی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :