جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, February 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

گروزنی رتبه نخست کیفیت زندگی در میان شهرهای روسیه

نتایج تحقیقات دپارتمان جامعه شناسی دانشگاه فاینانس وابسته به دولت فدراسیون روسیه نشان می دهد سیاست-های رمضان قدیروف برای بالابردن کیفیت زندگی مردم جمهوری چچن با موفقیت رو به رو بوده است.

  


سرویس مناطق: شهر گروزنی پایتخت جمهوری چچن در فدراسیون روسیه در بین دیگر مناطق این کشور رتبه اول را از نظر سطح و کیفیت زندگی کسب کرد. نتایج تحقیقات دپارتمان جامعه شناسی دانشگاه فاینانس وابسته به دولت فدراسیون روسیه در پایان سال 2015 تایید کننده این موضوع است.

این تحقیقات در 38 شهر بزرگ و متوسط فدراسیون روسیه انجام گرفته است و معیارهای مختلفی را برای تشخیص سطح زندگی مردم، خدمات درمانی و کیفیت صندوق مسکن و همچنین ارائه خدمات شهری (آب و برق و گاز و فاضلاب) مشخص کرده و بر اساس آن نتیجه را اعلام نموده­اند.

بر اساس نتایج حاصله، کیفیت زندگی مردم در شهرهای تومِن، مسکو، غازان، کراسنودار و گروزنی بالاتر است و شهرهای ساراتوف، ماخاچ قلعه، اُمسک و وولگاگراد در مرتبه بعدی قرار می­گیرند.

گفتنی است رمضان قدیروف در طول سال­های گذشته برای بالابردن کیفیت زندگی مردم این جمهوری در داخل فدراسیون روسیه و همچنین بهتر ساختن جاذبه­های گردشگری و رفع سیاه­نمایی­ها در رابطه با وضعیت سیاسی اجتماعی چچن اقدامات زیادی انجام داده است. با توجه به افزایش تعداد گردشگران در سال 2015 از کشورهای اروپای غربی و خاورمیانه و همچنین حضور گردشگران روس از دیگر مناطق فدراسیون روسیه به ویژه از قفقاز شمالی، می­توان گفت که سیاست­های اتخاذ شده قدیروف موفقیت­آمیز بوده­ است.

منبع: سایت دولت جمهوری چچن

http://www.chechnya.gov.ru/page.php?r=126&id=17480

 

 

 شماره خبر : 189      تاريخ : 2015/12/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  جامعه ،  امنیت،رفاه،معیشت و اشتغال ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :