جامعه و فرهنگ روسیه

 Saturday, August 15, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

بازگشت جذابیت شغل معلمی در میان جوانان

سرویس مناطق: اِنگل فتاحوف وزیر علوم و آموزش جمهوری تاتارستان در فدراسیون روسیه اعلام کرد اگرچه در سال 2015 سختی و فشار کار وجود داشت، اما سال بسیار جالبی بود؛ چرا که برنامه «استراتژی توسعه بخش آموزش جمهوری تاتارستان» با موفقیت به پایان رسید.

  

سرویس مناطق: اِنگل فتاحوف وزیر علوم و آموزش جمهوری تاتارستان در فدراسیون روسیه اعلام کرد اگرچه در سال 2015 سختی و فشار کار وجود داشت، اما سال بسیار جالبی بود؛ چرا که برنامه «استراتژی توسعه بخش آموزش جمهوری تاتارستان» با موفقیت به پایان رسید. این برنامه بیش از 13 میلیارد روبل از بودجه فدرال را به خود اختصاص داد و البته به نتیجه رسید. با اجرای این برنامه­ سیستم آموزشی به روزرسانی شده و برای مدیران و مدرسین انگیزه بوجود آورده است؛ علاوه بر این ساز و کارهای جدیدی برای مدیریت طرح­های بعدی و معیارهای جدیدی برای اندازه­گیری کیفیت کار وزارتخانه و تشکیلات شهرداری­ها بدست آمده است.

به گفته وزیر علوم، منتمیر شایمی­یف رئیس جمهوری اسبق تاتارستان از سال 2009 هزینه­های اجرای طرح­های آموزشی را تامین کرده است و به موجب آن در سه سال گذشته 156 مهدکودک جدید و بیش از 30 هزار پیش­دبستانی جدید احداث شده و بیش از ده میلیارد روبل از بودجه جمهوری به این کار تخصیص یافته است.

برای اجرای برنامه تعمیرات اساسی مدارس از سال 2012 بیش از ده میلیارد روبل بودجه تخصیص داده شد و 632 مدرسه را به طور کامل مرمت کردند.

از سال 2014 برای تجهیز 19 کالج در جمهوری، بودجه­ای به مبلغ 1،5 میلیارد روبل تخصیص داده شد. به گفته وزیر علوم تاتارستان، در چند سال گذشته گروه­های کاری وزارت خانه به بررسی تجربه کشورهای پیشرفته و دیگر مناطق روسیه در حوزه علوم و آموزش پرداخته­اند.

از اقدامات بعدی دولت، کار روی بالابردن تخصص مدیران و مدرسان، استفاده از شیوه­های جدید تدریس و تدوین الگوهای موثر در کیفیت آموزشی است که در سال گذشته نیز انجام گرفته­اند.

مهمترین رویداد سال 2015 از نظر وزیر علوم تاتارستان، برگزاری شورای امنیت جمهوری تاتارستان برای بالابردن کیفیت آموزش همگانی در روز 10 فوریه 2015 با حضور رستم مینیخانوف رییس جمهوری تاتارستان بود که در پایان جلسه تصمیمات استراتژیک برای به روز رسانی ساز و کار مدیریت و کادر آموزشی در حوزه علوم اتخاذ شدند.

وزیر علوم تاکید کرد که در سال 2016 برنامه­هایی برای برگزاری دوره­های خاص و ارائه گواهی ویژه به معلمین خواهد داشت که ایده اصلی آن را رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در نشست شورای دولتی فدراسیون روسیه مطرح کرده است. طبق دستور پوتین، برنامه­هایی برای بالابردن جایگاه معلمین و رشد حرفه­ای آنها در سال 2016 به اجرا درخواهند آمد.

طبق آمار بدست آمده در پایان سال 2015، برای اولین بار در چندین سال گذشته، تعداد معلمین جوان به 25 درصد کل معلمین رسیده است که به فال نیک گرفته می­شود؛ زیرا این رقم حاکی از بازگشت جذابیت شغل معلمی در میان جوانان دارد.

منبع: سایت دولت جمهوری تاتارستان

https://mon.tatar.ru/rus/index.htm/news/531885.htm

 شماره خبر : 190      تاريخ : 2015/12/30        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  آموزش علم و فناوری ،  آموزش(کلیات) ،  

اخبار مرتبط :

  وضعیت آموزش در مدارس روسیه
  یک سوم مدارس روسیه به منابع الکترونیکی روی آورده اند.
  تقسیم وزارت آموزش و علوم روسیه به دو وزارت خانه مجزا
  خوش آمد گویی به جام جهانی 2018: فوتبالیست های معروف به مدارس پایتخت می روند
  طرح تفکیک وزارت آموزش و پرورش و علوم در روسیه
  پیشنهاد رییس دانشگاه دوستی ملل روسیه برای تربیت اخلاقی و دینی دانشجویان
  آموزش روسی باید یکی از بهترین‌های جهان باشد
  افزایش یارانه برای آموزش زبان در تاتارستان
  تضادی بین " اصول آموزشی مذهبی" در مدارس با اصول آموزشی سکولار در فدراسون روسیه وجود ندارد.
  بیش از نیمی از روس ها خواهان آموزش دین در مدارس هستند
  نقش آموزش در توسعه استراتژی روسیه
  تغییر سیستم آموزش در مدارس روسیه طی سال 2016
  مقابله با فساد اداری در مراکز آموزشی
  وزارت علوم روسیه درس امنیت فضای مجازی می گذارد
  آموزش دینی در روسیه به سطح جدیدی می رسد

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :