جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, December 13, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

سازماندهی برنامه هایی برای مبارزه با تروریسم

رئیس کمیته دوما در امور خانواده، زنان و کودکان تاکید کرد که بسیاری از شهروندان روسیه درباره امنیت شخصی خود اطلاعات کافی ندارند و نمی دانند چگونه با استرس حاصل از شرایط فوق العاده مقابله کرده و عملیات تروریستی چه شکلی دارد.

  

سرویس فدرال: الگا یپیفانوا رئیس کمیته دوما در امور خانواده، زنان و کودکان از کابینه وزرا درخواست کرد تا برنامه­های آموزشی برای مبارزه با تروریسم تدارک دیده شود؛ به اعتقاد وی، برنامه­هایی که امروز به اجرا درمی­آیند کافی نیستند و بسیار خشک اجرا می­شوند.

در همین رابطه روزنامه پارلمان می­نویسد که یپیفانوا درخواست خود را به دولت ارسال کرده و در پاسخ ارسال شده توسط وزارت علوم فدراسیون روسیه گفته شده است که در تمامی نهادهای آموزشی و کلاس­ها این مساله با جدیت دنبال می­شود. علاوه بر این، در چارچوب برنامه جامع مقابله با ایدئولوژی تروریسم در سال­های 2018-2013 که توسط رئیس جمهور نیز به تصویب رسیده است، مسئولین مناطق موظف هستند برنامه­های آموزشی در این راستا را به اجرا درآورند. استفاده از این برنامه­ها در روند آموزشی امکان پذیر است، اما اجباری نیست؛ این اقدامات کافی نیستند.

یپیفانوا خاطر نشان کرد که بسیاری از شهروندان روسیه درباره امنیت شخصی خود اطلاعات کافی ندارند و نمی­دانند چگونه با استرس حاصل از شرایط فوق العاده مقابله کرده و عملیات تروریستی چه شکلی دارد. وی در ادامه می­گوید: "به اعتقاد من، عملی ساختن استراتژی حاضر باید در زمان برگزاری برنامه­های آموزشی اجباری باشد و برگزاری جلسات ویژه خارج از برنامه آموزش همگانی در هر فصل می­تواند مفید باشد. تدریس در این جلسات تخصصی با تکیه بر موضوع مقابله با تروریسم است و به اعتقاد وی، تنها با این روش می­توان به نتیجه مورد نظر دست یافت."

منبع: روزنامه مجلس پارلمان

https://www.pnp.ru/news/detail/113186

 

 شماره خبر : 200      تاريخ : 2016/01/15        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : جامعه ،  امنیت،رفاه معیشت و اشتغال ،  امنیت ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :