جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, October 25, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

بازدید هیاتی از روزنامه نگاران اروپا از شورای مفتیان کریمه

گروهی از روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان اروپایی به منظور آشنایی با وضعیت جمهوری کریمه بعد از پیوست به فدراسیون روسیه به این منطقه سفر کردند تا از نزدیک با وضعیت مردمان و به ویژه مسلمانان کریمه آگاهی یابند.

  

سرویس مناطق: هیاتی از روزنامه­نگاران و وبلاگ­نویسان اروپا با همکاری بنیاد «مرکز روسی لهستانی گفتگو و توافق» به کریمه سفر کردند. اعضای این هیات از کشورهای لهستان، نروژ، اسپانیا و روسیه بودند.

در چارچوب این دیدار، مهمانان لهستانی همراه با روسلان بالبِک نخست وزیر دولت کریمه و زائور اسمیرنوف رئیس کمیته دولت در امور مناسبات اقوام در جلسه ملاقات با حاجی امیرعلی آبلایِف رئیس شورای مفتیان کریمه ملاقات کردند. روزنامه­نگاران در طول برگزاری این میزگرد سوالاتی راجع به مسایل دینی، ارسال مایحتاج مسلمانان و ساخت مسجد جامع در سیمفروپول پرسیدند. علاوه بر این، روزنامه­نگاران لهستانی راجع به زندگی مسلمانان در لهستان و مهاجران این گروه دینی از کریمه سخن گفتند.

مفتی حاجی امیرعلی آبلایف خاطر نشان کرد که اتحاد معنوی مردم برای حفظ صلح و آرامش در کریمه به برقراری روابط حسنه در جمهوری کمک می­کند. آبلایف همچنین راجع به اداره دینی و توجه به مساله آموزش دینی مردم سخن گفت و تاکید کرد که در چارچوب برنامه «علوم مفید»، دوره­هایی برای زنان، مردان و کودکان برگزار شده و مساجد برای عبادت مسلمانان آماده می­شوند؛ علاوه بر این، ساخت مراکز دینی جدید برای مسلمانان در دست انجام است و تلاش می­شود تا تعداد مهاجران به صفر رسیده و حتی تاتارهای کریمه به زادگاه خود بازگردند. در پایان دیدار نیز هیات حاضر از محل احداث مسجد جامع سیمفروپول بازدید کردند.

گفتنی است هدف از سازماندهی این ملاقات، آشنا کردن روزنامه­نگاران با وضعیت جمهوری کریمه بعد از پیوست به فدراسیون روسیه است.

منبع: شورای مفتیان روسیه

http://dumrf.ru/regions/82/regnews/10229

 

 شماره خبر : 202      تاريخ : 2016/01/15        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  جامعه ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :