جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, May 29, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

برنامه های دولت برای توسعه سیستم بهداشت و ایمنی شهروندان روس

دیمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه سال گذشته برنامه ای توسعه سلامت و بیمه شهروندان را اصلاح کرده و مواردی را به آن افزود که موجب بهبود عملکرد سیستم نظام سلامت و تغییر وضعیت بهداشت و سلامت مردم جامعه تا سال 2020 میلادی می شود

  

دیمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه سال گذشته برنامه­ای توسعه سلامت و بیمه شهروندان را اصلاح کرده و مواردی را به آن افزود که موجب بهبود عملکرد سیستم نظام سلامت و تغییر وضعیت بهداشت و سلامت مردم جامعه تا سال 2020 میلادی می­شود[1].

چگونگی عملکرد این برنامه از همان ابتدا بر روی سایت دولت قرار گرفت. مطالعات اخیر پژوهشگران روس نشان داده است که با اجرای کامل این برنامه، تا سال 2020 میلادی، میزان مصرف الکل و تنباکو به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. سال 2013 میلادی مصرف الکل در میان شهروندان کشور 13% به نسبت سال 2012 کاهش داشته است. مصرف متوسط الکل در روسیه طی سال 2013 میلادی در حدود 13،5 لیتر به ازای هر نفر محاسبه شده است، حال آنکه سال 2012 میلادی 15،6 لیتر بوده. طبق آمار سازمان «افکار عمومی»، مصرف تنباکو در میان مردم کشور  28% کاهش داشته است.

برنامه سلامت جامعه شامل دو مرحله می­باشد: مرحله اول تا سال 2015 میلادی طراحی شده بود که شامل تغییرات ساختاری بود و مرحله دوم که از امسال آغاز شده، به توسعه فناوری­ها در حوزه سلامت و بهداشت مربوط می­شود. بودجه درنظر گرفته شده برای این طرح در حدود 26 تریلیون روبل است که از بودجه فدرال، صندوق ایمنی و بودجه واحدهای فدرال برداشته می­شود.

در این برنامه دولت، هدف بالابردن سطح رضایت مصرف کنندگان از خدمات پزشکی در مراکز بهداشتی و همچنین ایجاد شرایط یکسان برای همه مردم کشور در حوزه خدمات درمانی و پزشکی می­باشد. دولت قصد دارد طی این طرح، جایگاه پزشکان و پرستاران را نیز در چشم مردم جامعه بالا برده و حق الزحمه آنان را افزایش دهد


[1] http://statistika.ru/law/

 شماره خبر : 21      تاريخ : 2017/11/8        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : جامعه ،  وضعیت زندگی ،  بهداشت و سلامت ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :