جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, October 22, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

راهپیمایی مردم در حمایت از تمام روسیه و ولادیمیر پوتین بود

رمضان قدیروف پس از راهپیمایی سراسری «قدرت ما در اتحاد ماست» که در شهر گروزنی، مرکز جمهوری فدرال چچن در حمایت از ولادیمیر پوتین برگزار شد؛ تاکید کرد که مردم قصد حمایت از من را نداشتند و فقط این اقدام همگانی در حمایت از همه مردم روس و رهبر ما ولادییمر پوتین بوده است.

  

سرویس مناطق: رمضان قدیروف رئیس جمهوری چچن در فدراسیون روسیه در رابطه با راهپیمایی عظیم مردمی اخیر تحت عنوان «قدرت ما در اتحاد است» گفت که این یک اقدام سراسری روسیه بوده است. به اعتقاد وی، این برنامه به فرمان رئیس جمهور و به معنای پذیرفتن هر اقدامی به نفع مردم و کشور است.

قدیروف در ادامه تاکید کرد: "راهپیمایی عمومی در گروزنی زنگ هشدار برای دشمنان و بدخواهان است. مهم نیست که بدخواهان چه کسانی هستند، آنها میهن خود را به انسان­های کوچکی می­فروشند که به عضویت سفارتخانه­های غربی درآمده­اند و از کشورهای دشمن دستور می­گیرند. این راهپیمایی یک پدیده محلی در جمهوری چچن نبوده، بلکه یک حرکت مردمی سراسری در روسیه بوده است. این حرکت پاسخی روشن به تمام سوالات درباره اتحاد مردمی، قاطعیت آنها و تیشه­زدن به ریشه تفرقه افکنان در داخل بود."

رئیس جمهور چچن از تمامی افرادی که در این برنامه حضور داشته و از نقاط مختلف کشور برای شرکت در این برنامه به چچن رفته بودند، تشکر و قدردانی کرد و افزود: "این افراد با حرکت اخیر خود مهر تایید بر وحدت و حمایت از رئیس جمهور ولادیمیر پوتین زدند."

قدیروف با اشاره به حضور مردم از مناطق گوناگون گفت: "هزاران ماشین از داغستان، اینگوشتیا، اوستیای شمالی، منطقه استاوروپول، کاباردینو بالکار، کاراچایوا چرکسیا و کالمیکی در این اقدام همگانی حضور یافتند. ده­ها هزار تن از مناطق مختلف از سیبری شمالی گرفته تا کالنینگراد به چچن آمدند. من از همه صمیمانه قدردانی می­کنم که کار خود را زمین گذاشته و برای این رویداد بزرگ روسیه به اینجا آمدند. ما به روسیه باور داریم، ما به رهبر ملی­امان باور داریم."

وی همچنین گفت که اصطلاح «اپوزیسیون خارج از سیستم» غیرمستند و بی­اساس است که افراد ضد حکومت از آن سوء استفاده می­کنند.

قدیروف در ادامه تاکید کرد: "اگر شخصی بدون احساس شرم به دشمن میهن خود کمک کند، آیا می­توان او را دشمن روسیه ندانست؟ دشمن باید در انزوا قرار بگیرد. زاکایف­ها[1]، اودوگوف­ها[2] و دیگران مثل آنها بوجود آورنده خطر و تهدید هستند. آنها دشمنان روسیه و قانون­اند."

رمضان قدیروف یک بار دیگر یادآوری کرد که احمد حاجی قدیروف اولین رئیس جمهوری چچن در فدراسیون روسیه و قهرمان روس، منافع مردم را در اولویت قرار می­داد و هدف خود را بر این قرار داده بود که مردم سرنوشت خود را تعیین کنند؛ با این حال دشمنان متعددی ظاهر شدند که در بین آنها دست نشانده­های اروپا نیز بودند. به احمد حاجی توصیه کردند که همه پرسی برگزار نکند و انتخابات را ده سال به تعویق بیندازد، اما او گفت بهتر است دست کم یک بار از مردم سوال شود که چگونه می­خواهند زندگی کنند.

رمضان قدیروف در انتها گفت: "احمد حاجی با حمایت ولادیمیر پوتین همه پرسی برگزار کرد و مردم انتخاب تاریخی خود را انجام دادند. مردم در همه پرسی اعلام کردند که می­خواهند در خانواده متحد اقوام روس زندگی کنند؛ مردم سرنوشت خود را تعیین کردند و باز هم می­گویم، این انتخاب همه بود."

گفتنی است پس از راهپیمایی سراسری «قدرت ما در اتحاد ماست» که در شهر گروزنی، مرکز جمهوری فدرال چچن در حمایت از رئیس جمهور ولادیمیر پوتین برگزار شد؛ قدیروف تاکید کرد که مردم قصد حمایت از من را نداشتند، بلکه این اقدام همگانی در حمایت از همه مردم روس و رهبر ما ولادییمر پوتین بود.

منبع: سایت دولت جمهوری چچن در فدراسیون روسیه

http://www.chechnya.gov.ru/page.php?r=126&id=17513[1]  احمد خلیدوویچ زاکایف جدایی طلب چچنی که سال 2002 توسط روسیه او را به شرکت در جرایمی از جمله عملیات تروریستی متهم کردند.

[2]  مولود سعید آربییویچ اودوگوف فعال سیاسی اهل چچن و رییس بخش اطلاعات «امارت قفقاز». 

 شماره خبر : 215      تاريخ : 2016/01/30        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  فرهنگ ،  سازمان ها،مراکز،موسسات و تشکل های هنری ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :