جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, February 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

کارگردان فیلم «توبه» جایزه اداره دینی مسلمانان روسیه را دریافت کرد

فیلم توبه که جایزه اداره دینی مسلمانان روسیه را به خود اختصاص داده است بر این موضوع تاکید می کند که برای توبه هیچ گاه دیر نیست.

  

سرویس مناطق: ویلیورا ایسیانداولنتوف کارگردان استودیوی «باشقیرستان» از سوی اداره دینی مسلمانان روسیه مفتخر به دریافت جایزه «خدمت به دین، ملت و میهن» شد.

سناریوی فیلم «توبه»  که توسط ماگافور تیمِربولاتوف نوشته شده، شرح زندگی امامی است که یازده سال تحت شرایط سخت دوران محکومیت گذرانده است.

کارگردان این فیلم می­گوید: "تمام تلاش ما بیان این نکته بود که انسان­ها مسیر درست را برای زندگی برگزینند. هدف من تحقیق در زندگی این شخصیت نیست، بلکه مهم نشان دادن این بود که انسان همیشه فرصت توبه دارد؛ اگر توبه کنیم، دنیای اطراف ما و فکر ما، عمل ما درست خواد شد و خانواده­ها مستحکم می­شوند."

این فیلم مستند در تئاتر درام باشقیرستان به نمایش درآمد و نمایندگان اداره دینی، مسئولین قضایی و روشنفکران در برنامه نمایش حضور داشتند.

سَیفون آکیولوف معاون دفتر خدمات زندان فدرال در جمهوری باشقیرستان در فدراسیون روسیه می­گوید: "سال 2005 برای اولین بار در تاریخ سیستم کیفری یک کلیسا و یک مسجد احداث شد و این اتفاق اثرات مثبتی داشت. بسیاری از محکومین در ساخت هر دو ساختمان مشارکت داشتند. یکی از خیرین برای ساخت این دو ساختمان در فیلم ایفای نقش کرده است. فیلم نشان می­دهد که هیچ وقت برای توبه دیر نیست."

این فیلم در دومین نشست بین المللی سینمایی در اوفا شرکت خواهد کرد.

منبع: پورتال اسلامی

http://www.islam-portal.ru/novosti/104/6284/


 شماره خبر : 260      تاريخ : 2016/02/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  هنر ، میراث فرهنگی و گردشگری ،  هنر ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :