جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, February 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

وابستگی روانی روس ها به بازی

به گفته یک فوق تخصص روانشناسی در روسیه امروز در حدود 300 هزار نفر از اعتیاد به بازی یا قمار رنج می برند.

  

سرویس فدرال: تاراس نیکلایویچ فوق تخصص رشته روان درمانی در روسیه و مدیر مرکز بازتوانی معتادان می­گوید که طبق آمار رسمی، نزدیک به 20 میلیون نفر به بازی­های مختلف وابستگی دارند. اما این وابستگی بیمارگونه نیست. در برخی کودکان و نوجوانان یا حتی بزرگسالان علاقه زیادی به بازی وجود دارد که دلایل آن شخصی، خانوادگی و اجتماعی هستند.

امروز در حدود 300 هزار نفر از اعتیاد به بازی یا قمار رنج می­برند. نشانه­های آن یادآور وابستگی به مواد مخدر است و پیامدهای اجتماعی آن می­توانند تخریب کننده باشند. باید گفت که درمان معتادان به قمار بسیار سخت­تر از افراد معتاد به الکل یا مواد مخدر است. به همین خاطر است که کارشناسان مشکل وابستگی به بازی­های کامپیوتری را در زمره مسایل اپیدمی جامعه قرار می­دهند.

امروز در کره زمین وابستگی افراد به اینترنت 10% است. بسیاری افراد بیش از 18 ساعت در شبانه روز با اینترنت کار می­کنند. 60% اروپاییان دوستان مجازی را در شمار دوستان واقعی خود قرار می­دهند و 40% امریکایی­ها اصلا از خانه بیرون نمی­روند و همه چیز را از طریق اینترنت سفارش می­دهند. 3% اروپاییان ازدواج­های مجازی را ترجیح می­دهند و در امریکا نصف زنان شوهردار در فضای کامپیوتری بیوه هستند. این پدیده اجتماعی گریبان روسیه را هم گرفته است. در 3-2 سال گذشته تعداد افرادی که پا را از مرز علاقه به اینترنت فراتر گذاشته و بیمار شبکه­های اجتماعی و اینترنت شده­اند دایما در حال افزایش است.

یک جمله معروف از فئودور داستایوسکی می­گوید: «ارزشش را دارد که دست کم یک بار اراده کنی و من در عرض یک ساعت تمام سرنوشتت را تغییر می­دهم. وقتی انسان تمام ظرفیت جسمانی و روانی خود را صرف بازی می­کند، دیگر قادر به تغییر سرنوشت خود نیست. آنگاه سرنوشت انسان را به سمت جرم و جنایت، از بین رفتن خانواده و خانه و زندگی سوق می­دهد.

امروز یکی از نگرانی­های ما درمان افراد مبتلا به این وابستگی­های مخرب با شیوه­های درمانی جدید است و راه­هایی هم برای آن طراحی شده است که به زودی ارایه خواهند شد.

منبع: روزنامه راسیسکایا گازتا

http://rg.ru/2016/02/25/igrovuiu-zavisimost-nachali-lechit-teatrom.html


 شماره خبر : 269      تاريخ : 2016/02/30        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : جامعه ،  وضعیت زندگی ،  بهداشت و سلامت ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :