جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, December 13, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

عدم حضور ایران در سومین جشنواره «خزر – ساحل دوستی» در داغستان

سومین جشنواره بین المللی هنرهای ملی مناطق روسیه و کشورهای حاشیه خزر با عنوان «خزر – ساحل دوستی» طی روزهای 5 – 11 ژوئن برگزار شده

  

سومین جشنواره بین المللی هنرهای ملی مناطق روسیه و کشورهای حاشیه خزر با عنوان «خزر ساحل دوستی» طی روزهای 5 11 ژوئن برگزار شده و گروه­هایی از آذربایجان، قزاقستان، آستاراخان، منطقه پنز، منطقه استاوروپول، کالمیکی، جمهوری چچن، کاراچایف چرکسیا، کاباردینو بالکار، اوستیای شمالی و 30 گروه از داغستان و همچنین کشورهای خارجی با موسیقی سنتی و گروه­های هنری به نمایش فرهنگ خود پرداختند.

در چارچوب این برنامه، رژه ملی، گالا کنسرت، جشن «بخوان، عاشیقو «شعر لباس سنتی»، کنفرانس و دیدارهای رسمی برگزار شد. جمهوری داغستان از تمام ظرفیت­های مکانی خود اعم از تئاتر روسی، محل نمایش تابستان، فیلارمونی داغستان و حتی نارین قلعه در دربند و دیگر اماکن تاریخی و فرهنگی برای اجرای این جشنواره بهره گرفت.

رمضان عبدالطیپوف، اعظای دولت و مجمع مردمی جمهوری­ها و همچنین روسای وزارت­خانه در این جشن حضور یافتند. خضری شیخ­سعیدوف رییس مجمع مردمی جمهوری داغستان اظهار کرد که روز 12 ژوئن روسیه یکی از جدیدترین جشن­های خود یعنی «روز روسیه» را برگزار می­کند که تاسیس آن به سال 1990 می­رسد.

شیخ سعیدوف اظهار کرد: «روز روسیه با گذشت هر سال بیشتر از پیش رنگ میهن­پرستانه به خود می­گیرد و غنای میراث معنوی تاریخی کشور ما که نمایندگان اقوام و فرهنگ­های مختلف را در خود گرد آورده است، بیش از پیش مایه فخر و مباهات می­گردد. این جشن برای همه ما مردم فدراسیون روسیه اهمیت و ارزش دارد. زیرا اشتراکات تاریخی بو دوستی ملل را در میهن بزرگ ما به نمایش می­گذارد. قدرت و اتحاد مردم ما در ابتدای سال­های نود به دولت کمک کرد تا در مسیر دموکراتیک توسعه قرار بگیرد».

به گفته وی، داغستان همیشه بر مشارکت تاریخی خود در سرنوشت میهن تاکید دارد. زیرا در جنگ جهانی دوم داغستان بیش از 90 هزار فرزند دلاور خود را قربانی کرد تا به پیروزی مشترک رسیدند. ده ها هزار نفر مدال قهرمانی گرفتند و 62 تن قهرمان شوروی شدند.

پس از شروع تحریم­های غرب علیه روسیه، رییس جمهور ولادیمیر پوتین، بلافاصله تدابیری در حوزه­های مختلف زندگی کشور اتخاذ کرد تا مانع از پیامدهای منفی تحریم­ها بر زندگی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مردم کشور شده، اتحاد و انسجام این کشور بزرگ و زیستگاه اقوام و ادیان مختلف را حفظ کند. رییس جمهور برای دفاع از منافع کشور و ملت متنوع این کشور و همچنین افزایش اعتبار روسیه دستوراتی به دولت فدراسیون روسیه و دولت­های محلی ابلاغ کرد. شیخ سعیدوف گفت: «امروز شرایط برای روسیه چندان ساده نیست. تحریم­هایی که علیه روسیه وضع شده، عاملی دیگر برای اتخاذ مردم کشور خواهد شد. تاریخ کشور ما نمونه­های بسیاری را از همسبستگی و انسجام کشور در مقابل دشمن واحد و تعیین سرنوشت روسیه در خاطر دارد. فرایندهای مختلف بین الملل و حوادث اوکراین یک­بار دیگر نشان می­دهند که ما ضعیف نخواهیم شد و باید در کنار هم باشیم».

به گفته منابع دولت، در جمهوری داغستان آهنگ رشد و توسعه به خوبی پیش می­رود، درآمدها افزایش یافته و سطح رفاه مردم بهبود پیدا کرده است. اقدامات مناسبی در حوزه آموزش، بهداشت و فرهنگ صورت گرفته است و کار روی اجرای طرح­های اولویت دار برای توسعه داغستان پیش می­رود.

جشنواره حاضر در چارچوب طرح­های اصلی توسعه آذربایجان با عنوان «سرمایه انسان» و با حمایت حزب «روسیه واحد»، وزارت فرهنگ روسیه، خانه هنرهای مردمی دولت روسیه، وزارت فرهنگ داغستان، خانه هنرهای مردمی جمهوری، ادارات دولتی فرهنگ و کمیته میراث معنوی وابسته به کمیسیون روسیه در امور یونسکو برگزار شده است.

در این برنامه از بین کشورهای حاشیه خزر، تنها آذربایجان و قزاقستان حضور یافته اند.

منبع: مجله تحلیلی اجتماعی اقوام داغستان

http://www.narodidagestana.ru/vipusk/32/stat/kaspiy__more_drujbi/

 شماره خبر : 28      تاريخ : 2017/11/8        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  فرهنگ ،  فرهنگ (کلیات) ، ملی گرایی،میهن پرستیو جنگ های میهنی ،  

اخبار مرتبط :

  تاثیرپذیری جامعه روسیه از فرهنگ غربی و سیر نزولی ارزش ها و سلوک فرهنگی این کشور
  میزان محبوبیت «روز پیروزی» در روسیه
  روز 9 می «جشن پیروزی» در روسیه
  آيا اینترنت، بودجه و دولت بر توسعه موزه ها تاثير دارند؟
  پوتین میهن دوستی را یکی از ویژگی های مردم روسیه خواند
  صفوف فرهنگی به عنوان پدیدۀ سال 2017
  مصاحبه وزير فرهنگ روسيه با مجله آلمانى اشپيگل
  آژانس فدرال امور اقوام روسیه اردوگاه سراسری بین المللی میهن پرستی جوانان را سازمان دهی می کند.
  ارائه لایحه تربیت روحیه ی میهن پرستانه به دومای دولتی
  انقلاب اکتبر 2017-1917
  عکس العمل های مردم روسیه در فضای مجازی نسبت به اسلام آوردن بازیگر مشهور روسی
  مجسمه های جدید اشخاص برجسته و مدافعان روسیه
  رهبر جمهوری داغستان: قفقاز را سنت های قومی - پدرسالارانه حفظ کرده است
  میهن پرستی همان تلاش برای کمک به میهن است
  سی ایده ی بزرگداشت روز وحدت ملی در روسیه
  هویت روسی: از اروپای بزرگ به سوی اورآسیای بزرگ
  جشنواره «باهم پیروز شدیم» در سواستوپول
  آیا مردم روسیه روز پیروزی در جنگ جهانی دوم را جشن می گیرند؟
  چهره استالین در افکار عمومی روسیه
  تاکید وزیر فرهنگ باشقیرستان بر اهمیت لباس سنتی، زبان مادری و موسیقی سنتی در قرن 22

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :