جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, May 29, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

برگزاری روزهای فرهنگ اسلامی در سن‎پترزبورگ

انستیتوی نسخ خطی شرق دانشگاه دولتی سن پترزبورگ در اواخر ماه آوریل نمایشگاهی به مناسبت روزهای فرهنگ اسلامی در سن پترزبورگ برگزار می‎کند و نسخه‎ای از قرآن متعلق به قرن هجدهم را به نمایش می‎گذارد.

  

سرویس مناطق: انستیتوی نسخ خطی شرق دانشگاه دولتی سن­پترزبورگ با شورای مفتیان روسیه توافق کرده است که در اوایل ماه آوریل نمایشگاهی منحصربفرد، از نسخ خطی موجود در آرشیو این دانشگاه و از جمله قرآن قرن هجدهم برگزار کنند.

در دیدار شیخ راویل و ایرینا پاپوا رئیس انستیتو در روز 17 مارس، مقرر شد که اواخر ماه آوریل و اوایل ماه می، روزهای فرهنگ اسلامی در سن­پترزبورگ برگزار شود. این دانشگاه یکی از سه مجموعه بزرگ و ارزشمند نسخه­های خطی را در اختیار دارد که به 65 زبان زنده و غیر متداول نگارش شده­اند. علاوه بر این مخزن، کتابخانه این دانشگاه بیش از 800 هزار جلد کتاب درباره شرق و شرقشناسی را از گذشته­های دور تا امروز حفظ و نگهداری کرده است.

ایرینا پاپوا در این دیدار بر همکاری با شرکای خارجی این دانشگاه از جمله ایران، عمان، ازبکستان و دیگر کشورها اشاره کرد و گفت که قرار است مرکز مطالعات نسخ خطی ایران و اسلام در سن­پترزبورگ افتتاح شود.

منبع: سایت شورای مفتیان روسیه

http://www.muslim.ru/articles/288/15277/

 

 شماره خبر : 298      تاريخ : 2016/03/25        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  هنر ، میراث فرهنگی و گردشگری ،  میراث فرهنگی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :