جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, September 21, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

آغاز برنامه «قرآن در هر خانه» در غازان

به موجب طرح «قرآن در هر خانه» در غازان، خانه های مردمان علاقه‎مندان به کتاب آسمانی قرآن، میزبان خیر، برکت و آرامش آیه های آسمانی است؛ طرحی که به سبب آن قاریان کتاب وحی به منزل متقاضیان می‎روند و به رایگان برای آنها سوره های قرآن را تلاوت می‎کنند.

  

سرویس مناطق: به ابتکار دانشگاه اسلامی غازان و دانشجویان این دانشگاه، برنامه منحصربفرد «قرآن در هر خانه» از هجدهم مارس سال جاری آغاز و تا پایان ماه می ادامه خواهد داشت.

به گفته مسئولین برگزاری برنامه، استقبال مخاطبین و علاقه مندان به اندازه­ای است که تصمیم بر برگزاری دوره­ای آن گرفته شده است. گفتنی است که اولین بار دو ماه پیش این برنامه با حضور داوطلبین در بیش از یکصد منطقه غازان پایتخت جمهوری تاتارستان در فدراسیون روسیه برگزار شد.

دانشجویان و استادان دانشگاه اسلامی از روز 18 مارس تا 31 می به خانه کسانی می­روند که علاقه مند به قرائت قرآن هستند.

هدف از برگزاری برنامه این است که به خانه علاقهمندان خیر، برکت و آرامش آورده شود. این برنامه هیچ هزینه­ای به دنبال ندارد و دانشجویان و استادان بدون دریافت دستمزد به هر نقطه از شهر و حتی روستاهای حومه شهر می­روند تا قرائت درست قرآن را به مردم آموزش دهند.

افراد در این مدت فرصت دارند از دانشجویان دعوت کنند تا در خانه به آنها تلاوت قرآن و اذان را یاد بدهند. برای دعوت از دانشجویان کافی است از ساعت 8 تا 22 با یک شماره مشخص تماس گرفته و درخواست خود را اعلام کنند.

مسئولین برگزاری برنامه به مردم می­گویند که ما خانه شما را با نور قرآن روشن کرده و فضای آن را با صدای قران آکنده می­سازیم. برای شما اذان و سوره­هایی از قرآن را تلاوت کرده و به سوالات شما درباره دین پاسخ می­دهیم.

لازم به یادآوری است که این برنامه اولین بار در دسامبر 2014 برگزار شد و اینبار چهارمین دور آن برگزار می­شود.

منبع: دانشگاه اسلام غازان

http://www.kazanriu.ru/news/1169/

 شماره خبر : 299      تاريخ : 2016/03/25        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  قرآن ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :