جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, October 22, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

پاتریارک کریل در مورد سخنان خود درباره حقوق بشر توضیح داد

پس از متهم شدن پاتریارک کریل به نادیده گرفتن حقوق بشر از سوی برخی رسانه های گروهی، وی به توضیح درباره سخنان خود پرداخت و گفت: "عجب جنجالی بلند شد. ولی من بدون زیر سئوال بردن حقوق بشر یک امر ساده را بیان کردم: اگر انسان معیار حقیقت باشد، آن وقت حقیقتی در کار نخواهد بود؛ زیرا هر فرد دیدگاه خود را دارد."

  

سرویس فدرال: پاتریارک کریل روز 20 مارس سال جاری ضمن سخنرانی در کلیسای مسیح منجی (مراسم روز یکشنبه و ایراد خطبه بعد از عبادت) درباره نادیده گرفتن بی­سابقه خدا در تمام دنیا سخن گفت. وی در این رابطه توضیح داد: "امروز ما از شرک جهانی انسان­پرستی و شیوه­های جدید بت­پرستی صحبت می­کنیم که خداوند را از صحنه زندگی انسان دور می­سازد. هرگز و در هیچ دوره­ای این مساله در چنین ابعادی نمود پیدا نکرده بود. شرکی که امروز گریبان دنیای را گرفته و ما با آن مبارزه نمی­کنیم، پیامدهای آخرالزمانی به دنبال دارد. کلیسا باید تمام نیرو، قدرت کلام و اندیشه خود را برای مبارزه با آن بکار بگیرد. ما باید کلیسای ارتدوکس را در مقابل آن حفظ کنیم."

پاتریارک یادآور شد که در دوره کنونی، انسان و حقوق او معیارهای اصلی و جهانی برای حقیقت شده­اند و این رفتارهای انقلابی در جهت راندن خدا از زندگی انسان و جامعه است. این هجمه ابتدا اروپای غربی و آمریکا را در خود گرفت و حال گریبان روسیه را گرفته است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد که "اولین معلمین او پدربزرگ و پدرش بوده­اند که عمر خود را به خاطر امتناع از خیانت به خداوند و کلیسای ارتدوکس در زندان­ها و اردوگاه­ها سپری کرده­اند."

به گفته وی، "امروز اندیشه زندگی بدون خدا با نیروی تازه­ و در ابعادی به وسعت تمام جهان در حال توسعه است. ما شاهد هستیم که در برخی کشورهای توسعه یافته تمهیداتی برای تصویب حق انتخاب برای انسان، حتی انتخاب گناه­آلود و انحراف از مسیر الهی اتخاذ می­شوند."

روز 29 آمارس، پس از بلند شدن جنجال رسانه­ای و متهم شدن پاتریارک کریل به «زیر سوال بردن حقوق بشر»، وی در رد این اتهامات توضیحاتی را ارایه کرد.

کریل اسقف اعظم روسیه گفت: "عجب جنجالی بلند شد. من بدون زیر سئوال بردن حقوق بشر یک امر ساده را بیان کردم: اگر انسان معیار حقیقت باشد، آن وقت حقیقتی در کار نخواهد بود؛ زیرا هر فرد دیدگاه خود را دارد."

بنظر وی، اگر انسان والاترین آرمان یک انسان حقوق فردی او باشد، مسلما «از این حقوق فقط برای ارضاء خواسته‌های خود استفاده می‌کند».

وی افزود، وقتی انسان جای خدا را اشغال می‌کند هیچ محبتی وجود نخواهد داشت. پاتریارک روسیه در موعظه­های اخیر خود در کلیسا مسیح منجی از همه خواست که مذهب ارتدوکس را در مقابل «شرک جهانی انسان پرستی و شیوه­های جدید بت­پرستی» که باعث رانده شدن خداوند از عرصه زندگی انسان ­می­شوند، حفظ کنند.

گفتنی است اظهارات مذکور پاتریاک باعث شد برخی رسانه‌های گروهی او را به نادیده گرفتن حقوق بشر متهم کنند.

منبع: خبرگزاری اینترفاکس

http://www.interfax.ru/russia/499346

 شماره خبر : 305      تاريخ : 2016/03/30        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : ادیان و اقوام ، جامعه ،  مسیحیت و کلیسای ارتدکس ، حقوق اجتماعی ،  کلیسا و جامعه ، حقوق بشر ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :