جامعه و فرهنگ روسیه

 Tuesday, October 27, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

دیده بانی اجتماعی روابط بین اقوام: از شیوه تا عمل

رئیس آژانس فدرال امور اقوام روسیه در جلسه عمومی «دیده بانی اجتماعی روابط اقوام: از شیوه تا عمل» تاکید کرد: "یکی از محورهای کلیدی فعالیت های آژانس روسیه تلاش برای بوجود آوردن سیستم دیده بانی اجتماعی در سراسر روسیه و تمرکز روی نمودارهای اصلی وضعیت مناسبات بین اقوام و نمایندگان ادیان برای تصمیم گیری سریع و مدیریت در حوزه اجرای سیاست های قومی کشور است."

  

سرویس فدرال: آژانس فدرال امور اقوام و مرکز مطالعات افکار عمومی روسیه در چارچوب ششمین نشست بزرگ سالانه جامعه شناسان روسیه، جلسه عمومی تحت عنوان «دیده­بانی اجتماعی روابط اقوام: از شیوه تا عمل» را برگزار کردند.

رئیس آژانس فدرال امور اقوام روسیه در نشست عمومی «دیده­بانی اجتماعی روابط اقوام: از شیوه تا عمل» تاکید کرد: "یکی از محورهای کلیدی فعالیت­های آژانس روسیه تلاش برای بوجود آوردن سیستم دیده­بانی اجتماعی در سراسر روسیه و تمرکز روی نمودارهای اصلی وضعیت مناسبات بین اقوام و نمایندگان ادیان برای تصمیم­گیری سریع و مدیریت در حوزه اجرای سیاست­های قومی کشور است."

سرگی خایکین رئیس آژانس فدرال امور اقوام روسیه خاطر نشان کرد: "از روزهای اول کار آژانس فدرال در حوزه پیشنهادات، تصمیمات و اقدامات بر دستاوردهای آکادمی علوم تکیه کرده است. با این حال آژانس علاوه بر مسائل علمی، به دنبال مسائل عملی و سازمانی نیز بوده است. یکی از محورهای کلیدی فعالیت­های آژانس روسیه تلاش برای بوجود آوردن سیستم دیده­بانی اجتماعی در سراسر روسیه و تمرکز روی نمودارهای اصلی وضعیت مناسبات بین اقوام و نمایندگان ادیان برای تصمیم­گیری سریع و مدیریت در حوزه اجرای سیاست­های قومی کشور است. برای بوجود آوردن این الگو باید، اولا یک سیستم قابل اعتماد از نمودارها و شاخص­ها بوجود آورد تا ارزیابی صحیح به دست آید تا بتوان مناسبات بین اقوام را مقایسه کرد. دوما، نیاز به نمایش گرافیکی از داده­های آماری با مشخص کردن میزان اختلافات وجود دارد. سوما، بایستی روی نقاط ضعف حکومت یعنی مناطق دارای ظرفیت بروز اختلافات قومی دینی متمرکز شد.

لیوکادیا دروبیژوا رئیس مرکز مطالعات روابط بین اقوام در انستیتوی جامعه شناسی آکادمی علوم و رومان مالیکووا استاد دانشگاه دولتی مسکو نیز موضوع صحبت خود را به روش ایجاد این سیستم دیده­بانی اختصاص دادند.

در این نشست بر ضرورت شکل دهی گروه کارشناسی تمام مناطق روسیه تاکید شد. به اعتقاد حاضرین، تنها کارشناسان حاضر در هر یک از مناطق می­توانند تحلیل درستی از شرایط ارائه کرده و نسبت به وقوع اختلاف به موقع واکنش نشان دهند.

مسئولین آژانس فدرال امور اقوام روسیه تاکید کردند که در سال 2015 این آژانس روی موضوعات پیچیده و مغفول مانده در مناسبات اقوام متمرکز شده­اند. در همین رابطه سری تحقیقاتی در جمهوری­های قفقاز شمالی و از جمله داغستان و کاراچایو- چرکسیا انجام گرفته است. برای اولین بار در بین تاتارهای حاضر در جمهوری کریمه اقدام به برگزاری نظرسنجی کرده­اند. طرح تحقیق روی مشکلات کولی­ها در 30 واحد فدرال روسیه یکی از برنامه­های منحصر بفرد آژانس بوده است. سازمان مطالعات افکار عمومی نیز نظرسنجی­هایی درباره اوضاع مناسبات بین اقوام در فدراسیون روسیه برگزار کرده است.

این نشست سالانه با تلاش مشترک آژانس فدرال امور اقوام و سازمان مطالعات افکار عمومی روسیه برگزار شد.

منبع: آژآنس فدرال امور اقوام

http://fadn.gov.ru/news/2016/03/18/2675-sotsiologicheskiy-monitoring-mezhnatsionalnyh-otnosheniy-ot-metodiki-k-praktike

 

 شماره خبر : 307      تاريخ : 2016/03/30        آرشيو ادیان و اقوام       آرشيو همه اخبار

تگ ها : ادیان و اقوام ،  سیاست،برنامه،قوانین و مقررات ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :