جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, September 21, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

پوتین و ابزارهای مقابله با استخدام افراد توسط داعش در فدراسیون روسیه

نماینده شورای مفتیان با حضور در میزگرد «پوتین و ابزارهای مقابله با استخدام افراد توسط داعش در فدراسیون روسیه» در دومای دولتی روسیه تاکید کرد که فعالان دینی اسلامی بدون حمایت مادی و فنی از سوی حکومت قادر به مقابله با افراط گرایی نیستند و فقط با اتحاد نیرو می توان ریشه افراطی گرایی، رادیکالیسم و تروریسم را قطع کرد.

  

سرویس فدرال: میزگردی با موضوع «پوتین و ابزارهای مقابله با استخدام افراد توسط داعش در فدراسیون روسیه» در دومای دولتی روسیه برگزار شد. در این میز گرد الکساندر تارناوسکی نماینده دوما و معاون اول کمیته بودجه و مالیات دومای روسیه و همچنین آنتون تسوِتکوف رئیس هیات مدیره سازمان اجتماعی «افسران روسیه»[1] و رئیس کمیسیون امنیت و تعامل با کمیسیون نظارت اجتماعی حضور داشتند.

نماینده شورای مفتیان با حضور در میزگرد «پوتین و ابزارهای مقابله با استخدام افراد توسط داعش در فدراسیون روسیه» در دومای دولتی روسیه تاکید کرد که فعالان دینی اسلامی بدون حمایت مادی و فنی از سوی حکومت قادر به مقابله با افراط گرایی نیستند و فقط با اتحاد نیرو می­توان ریشه افراطی­گرایی، رادیکالیسم و تروریسم را قطع کرد.

علی حضرت حسنوف امام جماعت و مدیر دپارتمان امور داخلی شورای مفتیان و معاون اداره دینی مسکو با موضوع «شرایط اجتماعی فرهنگی برای پیشگیری از افراطی­گرایی در میان جوانان» به ایراد سخن پرداخت. وی در سخنان خود به شرح فعالیت شورای مفتیان روسیه و اداره دینی مسلمانان منطقه مسکو در این محور پرداخته و درباره «افتتاح مراکز فرهنگی اسلامی» توضیحاتی ارائه کرد.

حضرت حسنوف تاکید کرد: "رئیس جمهور ولادیمیر پوتین این پیشنهاد را مطرح کرد، اما متاسفانه ارگان­های منطقه­ای و شهری همیشه حمایت­های لازم را نمی­کنند و مساله تخصیص قطعه زمین برای ساخت این مراکز پیش آمد. امروز امامان ما در تبلیغات ضد داعش با جدیت عمل می­کنند. ما فعالان دینی اسلامی قادر نیستیم بدون حمایت مادی و فنی از سوی حکومت به این مقابله ادامه بدهیم و فقط با اتحاد نیرو می­توان ریشه افراطی­گرایی، رادیکالیسم و تروریسم را قطع کرد".

در این نشست نمایندگان ارگان پلیس، ادیان، دولت مسکو و منطقه مسکو، شهرداری مسکو و سازمان­های اجتماعی، مراکز آموزشی و علمی، دانشجویان و پژوهشگران ارشد نیز حضور داشته و نقطه نظرات خود را بیان کردند.

گفتنی است که امروز امامان امت اسلامی در امر روشنگری و آگاه ساختن مردم از طریق موعظه در مساجد و برگزاری جلسات درس اصول دین، برگزاری برنامه­های دینی آموزشی و ورزشی نقشی ارزنده در مقابله با نمادهای افراطی­گرایی ایفا می­کنند. به عنوان مثال، اداره دینی مسلمانان منطقه مسکو اقدام به برگزاری برنامه­های منطقه­ای از قبیل مسابقات فوتسال در بین جوانان مسلمان مسکو و حومه، برگزاری المپیاد در مدارس دینی منطقه مسکو، سازماندهی اردوهای آموزشی برای کودکان، برنامه­های خیریه، جشنواره­های ورزشی و ... می­کند.

برای طلاب و امامان نیز دوره­های دانش افزایی برگزار شده و از کارشناسان دانشگاه دولتی مسکو، دفتر ریاست جمهوری و سایر ساختارها نیز دعوت به عمل می­آید. جلسات درس و سخنرانی نیز با حضور کارشناسان درجه یک برگزار می­شوند.

منبع: سایت شورای مفتیان روسیه

http://muslim.ru/articles/287/15375/[1] سازمان اجتماعی سراسری روسیه که در بیشتر مناطق روسیه فعال بوده و امروز جمعیت آن به بیش از یکصد هزار نفر در سراسر کشور می­رسد. این سازمان رزمندگان سابق، افسران در حال خدمت و اعضای خانواده­های ایشان و همچنین شهروندانی را در کنار هم متحد می­کند که اماده کمک و مساعدت در تشکیل سیستم موثر تامین امنیت حکومت و مردم، دفاع از حقوق و منافع قانونی مردم بوده و حاضر هستند جان خود را برای میهن و جامعه فدا کنند. ژنرال الکساندر میخایلوف مدیر مرکز اجرایی این سازمان است. احتمالا تاریخ تشکیل آن سال 2009 است. 

 شماره خبر : 333      تاريخ : 2016/04/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  افراطی گری و تفرقه های قومی و دینی ،  

اخبار مرتبط :

  دعوت به مبارزه با وهابیت از سوی مفتی جمهوری تاتارستان
  موضع قدیروف در رابطه با حادثه تروریستی اخیر در چچن
  بررسی مسئله ممنوعیت وهابیت در روسیه
  پیشنهاد شورای بین مذهبی روسیه مبنی بر ممنوعیت «ایدئولوژِی وهابیت و سازمان های وهابی» و واکنش جامعه مذهبی این کشور به تصمیم مذکور
  خشم برخی از روحانیون اینگوشتیا از طرح ممنوعیت
  هشدار رهبران دینی تاتارستان در رابطه با وهابیت
  پیشنهاد شورای بین مذهبی روسیه مبنی بر قرارگیری وهابیت در میان ایدئولوژی های افراطی
  بررسی وضعیت مبارزه با رادیکالیزم و افراطی گرایی در قفقاز، در میزگرد برگزار شده در مسکو
  وزارت داخلی جمهوری تاتارستان از انهدام کامل حزب التحریر در تاتارستان خبر داد.
  اینگوشتیا تجربه خود در برخورد صحیح با شورشیان بازگشتی پیوسته به گروه تروریستی داعش را در اختیار سوریه قرار می دهد.
  پیشنهاد فدراسیون روسیه برای برگزاری کنفرانس جامع اسلامی با هدف برقراری صلح بین شیعه و سنی.
  دست تصوف داغستان
  پوتین عامل اصلی گرایش به تروریسم را نداشتن علم و دانش کافی دانست
  درخواست کمک از مفتی عین‌الدین در خصوص حفظ و مراقبت از اسلام سنتی در مقابل اصلاح‌طلبان
  سخنرانی مفتی تاجیکستان در مسجد جامع مسکو
  قفقاز شمالی؛ سرکرده جرایم تروریستی
  پشت پرده حمله به پلیس چچن
  بررسی راستگراهای افراطی و اسلامگراهای افراطی در شبکه اجتماعی
  دستور رئیس اینگوشتیا مبنی بر ایجاد کمیسیون ضد افراطی گری
  خطر ناشی از اقدامات مبلغین اسلامی خارجی در شرایط پس ازشوروی

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :