جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, October 22, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

نباید مساله افراطی گرایی را به ایدئولوژی تبدیل کرد

رئیس دپارتمان چالش ها و تهدیدات جدید وابسته به وزارت امور خارجه روسیه با حضور در کنفرانس «مقابله با افراطی گرایی خشونت آمیز» در ژنو تاکید کرد که در مبارزه با افراطی گرایی، نباید از راهکارهای کلیشه ای و تصمیمات از پیش اتخاذ شده استفاده کرد.

  

سرویس فدرال: ایلیا روگاچِف رئیس دپارتمان چالش­ها و تهدیدات جدید وابسته به وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که در مبارزه با افراطی­گرایی نباید از راه­کارها و الگوهای تکراری استفاده کرد.

وی با اشاره بر این موضوع که نباید این مساله را به شکل ایدئولوژی درآورد و به دنبال «نمایندگان جهانی» در مبارزه با تروریسم بود، یادآور شد که روس­ها راه­کارهای خود را چندین مرتبه تا پیش از تهیه طرح سازمان ملل (مبارزه با افراطی­گرایی، ماه ژانویه) اعلام کرده­اند. به گفته روگاچف، در مسکو نظر بر این است که تلاش­ها برای بزرگنمایی عمدی نقش برخی ساختارهای اجتماعی در سند و هشدارها در خصوص صدمات افراطی­گرایی به سایر جوامع هیچ اساس و پایه­ای ندارند. این موضوع شامل سازمان­های اجتماعی که به راه حل «نمایندگان جهانی» مبارزه با افراطی­گرایی پناه می­برند نیز می­شود. به گفته وی، باید تمام عناصر جامعه بشری را در این مبارزه وارد کرد.

رئیس دپارتمان چالش­ها و تهدیدات جدید وابسته به وزارت امور خارجه روسیه همچنین درخواست کرد که مساله موجود را به شکل یک ایدئولوژی درنیاورند و همچون سازمان ملل نگویند که رادیکال شدن مردم به خاطر وجود رژیم­های اقتدارگراست. به اعتقاد وی بررسی دلایل ظهور این پدیده در وجود یا فقدان حکومت دموکراتیک خلاصه نمی­شود؛ هر جامعه­ای ممکن است در مسیر رادیکال شدن قرار بگیرد و هیچ جامعه­ای از خطر بروز آن در امان نیست.

به اعتقاد روگاچف، از بین دلایل وقوع افراطی­گرایی خشونت­آمیز، می­توان به اهداف سیاسی گروه­های رادیکال اشاره کرد. رشد تهدیدات تروریستی و افراطی­گرایانه در خاورمیانه و آفریقای شمالی در مرحله اول به دلیل سیاست­های نادرست و خطرناک و استفاده از استانداردهای دوگانه در ارزیابی فعالیت­های تروریستی و افراطی است.

گفتنی است روگاچف این سخنان را در کنفرانس مقامات بلندپایه با موضوع «مقابله با افراطی­گرایی خشونت آمیز» در ژنو مطرح کرد. در این برنامه نمایندگان 40 کشور و سازمان­های بین­المللی حضور داشتند و هدف از برگزاری این کنفرانس تبادل تجربه در پیشگیری از جریان­های افراطی بود.

منبع: اسلام ار.اف

http://www.islamrf.ru/news/russia/rusnews/39220/

 شماره خبر : 334      تاريخ : 2016/04/30        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : جامعه ،  وضعیت زندگی ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :