جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

«اسلام در مقابل ترور: تجربه جهانی»

کنفرانس بین المللی «اسلام در مقابل ترور: تجربه جهانی» با موضوع بررسی تروریسم و گروه تکفیری داعش در پایتخت جمهوری داغستان برگزار شد.

  

سرویس مناطق: کنفرانس بین المللی «اسلام در مقابل ترور: تجربه جهانی» در شهر ماخاچ قلعه پایتخت جمهوری داغستان در فدراسیون روسیه با حضور علمای برجسته لبنان، سوریه و کردستان عراق برگزار شد.

این کنفرانس به کوشش اداره مفتیات جمهوری داغستان، کمیته آزادی دینی، تعامل با سازمان­های دینی جمهوری داغستان و همکاری بنیاد حمایت فرهنگ اسلامی و علوم و آموزش اسلامی برپا شد. "محمد عبدالرحمانوف" رئیس کمیته «آزادی دینی، تعامل با سازمان­های دینی» جمهوری داغستان در ابتدا از "شیخ زهیر الخیر الجعید" رئیس حزب «جبهه اسلامی» دعوت به سخنرانی کرد. وی در ابتدای صحبت‌هایش برای حضور در شهر دربند به عنوان شهری که صحابه گرامی رسول الله در آن قدم زده­اند بسیار ابراز خرسند کرد.

شیخ زهیر الخیر الجعید سپس ضمن بیان نقطه نظر خود در رابطه با فعالیت­های داعش تاکید کرد: "ایدئولوژی افراطی­گرایی و تروریسم به ایدئولوژی وهابیت برمی­گردد؛ این تفکر با گفتگو میانه­ای ندارد و سایر تفکرات را نمی­پذیرد. این افراد از سنت پیامبر منحرف شده و از مفهوم واقعی اسلام به دور هستند و بیشتر به خوارج شباهت دارند؛ افرادی دو رو که خون امیرالمومنین علی (ع) را بر زمین ریختند."

رئیس حزب جبهه اسلامی ادامه داد: "خداوند تبارک و تعالی بر مردم داغستان و قفقاز شمالی درهای رحمت را گشوده و به آنها درک درستی از اسلام و امامان را عطا فرموده است، اینان پیروان واقعی سنت پیامبر هستند. از این رو، این افراد اسلام دعوت کننده به خشونت و خودپرستی را نمی­پذیرند."

 وی با اشاره به اینکه اکنون از کشورهایی به اینجا آمده­ایم که هر روز شاهد انفجار و خشونت علیه زنان و بریدن سر مسلمانان هستیم افزود: "ما به اینجا آمده­ایم تا شما را از شر و بدی برحذر داریم. در کردستان، یمن و تمام کشورهای عربی با ایدئولوژی مبتنی بر خشونت و آزار مبارزه می­کنیم. ما از رئیس جمهور روسیه به خاطر مقابله نظامی با ایدئولوژی داعش و متوقف ساختن آنها در دیگر مناطق دنیا سپاسگزاریم."

وی همچنین تاکید کرد که این قدردانی به خاطر خوش‌آمد مقامات روسیه نیست، بلکه قدردانی به خاطر دفاع از برادران دینی در مقابل داعش است.

در این نشست، هر یک از شرکت کنندگان نقطه نظرات واقعی خود از حوادث امروز در خاورمیانه را بیان کردند و پیشنهاداتی برای مبارزه با تروریسم و افراطی­گرایی در این منطقه و دیگر مناطق روسیه که جوانان را به گمراهی می­کشانند، مطرح کردند.

در این برنامه مدیران ارگان­های دولت داغستان، نمایندگان وزارتخانه­ها و ادارات دینی و شورای امامان شهرها و مناطق جمهوری داغستان و اصحاب رسانه حضور داشتند.

گفتنی است اخیرا برنامه­های متعددی در مناطق مختلف روسیه با حضور علمای دینی از کشورهای عربی و به منظور دستیابی به ایدئولوژی واحد برای مقابله با این پدیده شوم سازماندهی می­شود.

منبع: سایت ریاداغستان

http://www.riadagestan.ru/news/security/v_makhachkale_proshla_mezhdunarodnaya_bogoslovskaya_konferentsiya_islam_protiv_terrora_mezhdunarodnyy_opyt/

 شماره خبر : 338      تاريخ : 2016/04/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  افراطی گری و تفرقه های قومی و دینی ،  

اخبار مرتبط :

  دعوت به مبارزه با وهابیت از سوی مفتی جمهوری تاتارستان
  موضع قدیروف در رابطه با حادثه تروریستی اخیر در چچن
  بررسی مسئله ممنوعیت وهابیت در روسیه
  پیشنهاد شورای بین مذهبی روسیه مبنی بر ممنوعیت «ایدئولوژِی وهابیت و سازمان های وهابی» و واکنش جامعه مذهبی این کشور به تصمیم مذکور
  خشم برخی از روحانیون اینگوشتیا از طرح ممنوعیت
  هشدار رهبران دینی تاتارستان در رابطه با وهابیت
  پیشنهاد شورای بین مذهبی روسیه مبنی بر قرارگیری وهابیت در میان ایدئولوژی های افراطی
  بررسی وضعیت مبارزه با رادیکالیزم و افراطی گرایی در قفقاز، در میزگرد برگزار شده در مسکو
  وزارت داخلی جمهوری تاتارستان از انهدام کامل حزب التحریر در تاتارستان خبر داد.
  اینگوشتیا تجربه خود در برخورد صحیح با شورشیان بازگشتی پیوسته به گروه تروریستی داعش را در اختیار سوریه قرار می دهد.
  پیشنهاد فدراسیون روسیه برای برگزاری کنفرانس جامع اسلامی با هدف برقراری صلح بین شیعه و سنی.
  دست تصوف داغستان
  پوتین عامل اصلی گرایش به تروریسم را نداشتن علم و دانش کافی دانست
  درخواست کمک از مفتی عین‌الدین در خصوص حفظ و مراقبت از اسلام سنتی در مقابل اصلاح‌طلبان
  سخنرانی مفتی تاجیکستان در مسجد جامع مسکو
  قفقاز شمالی؛ سرکرده جرایم تروریستی
  پشت پرده حمله به پلیس چچن
  بررسی راستگراهای افراطی و اسلامگراهای افراطی در شبکه اجتماعی
  دستور رئیس اینگوشتیا مبنی بر ایجاد کمیسیون ضد افراطی گری
  خطر ناشی از اقدامات مبلغین اسلامی خارجی در شرایط پس ازشوروی

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :