جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, October 30, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

مسیح اولین کمونیست در گاه نگاری می باشد

رئیس حزب کمونیست فدراسیون روسیه در واکنش به اظهارات رهبر جمهوری کریمه که اعلام کرده است به خاطر مراسم عید پاک اجازه برگزاری راهپیمای اول ماه می و میتینگ را نمی دهد، گفت: "در رابطه با عید پاک کلیسای ارتدوکس باید گفت که امسال این عید در روز اول ماه می برگزار می شود و روز زنده شدن دوباره مسیح جشنی فوق العاده و رویدادی حیرت انگیز است که هیچ مغایرتی با همدردی با زحمت کشان ندارد؛ زیرا مسیح اولین کمونیست در گاه نگاری جدید است.

  

سرویس مناطق: گنادی زیوگانوف رئیس حزب کمونیست فدراسیون روسیه زنده شدن مسیح را جشن حیرت­انگیز نامیده و آن را با احساس همدردی نسبت به زحمت­کشان برابر دانست.

زیوگانوف تاکید کرد که باوجود انتشار اخباری در رابطه با لغو احتمالی راهپیمایی سراسری زحمت­کشان در چند منطقه روسیه به دلیل برگزاری جشن عید پاک، کمونیست­ها از راهپیمایی اول می دست نخواهند کشید.

به گفته وی این راهپیمایی بزرگ به دست هیچ فردی لغو نخواهد شد. وی خاطرنشان ساخت که روز اول ماه می روز همبستگی بین­المللی با زحمت­کشان و اقدامی همگانی برای حمایت از حقوق مردم زحمت‌کش روسیه است. به گفته وی، هیچ دستگاه حکومتی نمی­تواند این جشن را لغو کند. زیوگانوف در این رابطه تاکید کرد: "مردم زحمت‌کش هیچ راهی برای دفاع از حقوق خود ندارند و فقط احساس همدردی برایشان باقی می­ماند. این افراد حق دارند روز اول می جمع شده و نظرات خود را بیان کنند. ما در این برنامه و مشابه آن شرکت خواهیم کرد و سازمان­ ما در کریمه نیز به ما ملحق خواهد شد."

در رابطه با عید پاک کلیسای ارتدوکس نیز باید گفت که امسال این عید در روز اول ماه می برگزار می­شود و روز زنده شدن دوباره مسیح جشنی فوق­العاده و رویدادی حیرت­انگیز است که هیچ مغایرتی با همدردی با زحمت­کشان ندارد؛ زیرا مسیح اولین کمونیست در گاه­نگاری جدید است. او صدای خود را بخاطر فقرا، کودکان یتیم و رنج و فقر مردم، بیماران و کسانی بالابرد که در رنج و سختی بودند. اگر او زنده می­ماند، امروز ستون ما بود.

گفتنی است که سرگی آکسیونوف رهبر جمهوری کریمه اخیرا اعلام کرد که به خاطر مراسم عید پاک اجازه برگزاری راهپیمای اول ماه می و میتینگ را نمی­دهد.

آکسیونوف گفت: "امسال این دو رویداد با هم مصادف شده­اند. بسیاری از ما شب اول می را در معابد و در مراسم عید پاک می­گذرانیم و بسیاری دیگر جشن زنده شدن مسیح را در محفل خانواده برگزار می­کنند. ارگان­های دولت جمهوری کریمه امسال اجازه برگزاری راهپیمایی اول مه را نخواهد داد. افراد می­توانند جشن بهار و زحمت­کشان را به نحو دیگری برپا کنند.

رسانه­های گروهی نیز خبر دادند که انجمن­های صنفی سورگوت و تامبوف نیز از برپایی برنامه اول می خودداری می­کنند. این مراسم از گذشته توسط انجمن­های صنفی با حضور تقریبی 20 میلیون نفر در سراسر کشور برگزار می­شود.

منبع: خبرگزاری تاس

http://tass.ru/obschestvo/3223717

 شماره خبر : 350      تاريخ : 2017/11/20        آرشيو ادیان و اقوام       آرشيو همه اخبار

تگ ها : ادیان و اقوام ،  مسیحیت و کلیسای ارتدکس ،  کلیسا و جامعه ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :