جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, October 25, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

تصوف همان اسلام است با قوانین شریعت

دین و باورهای مذهبی همواره بازوی بازدارنده جوامع در برابر بدی ها و خشونت ها بوده است. از آن سو، افراطی‌گری خشونت زا است و برای رویارویی با این پدیده میزگردی تشکیل گردید که در زیر می‌خوانید.

  

مناطق: اسدالله باییروف معاون شورای مفتیان کریمه در میزگردی با موضوع «نقش و اهمیت تصوف در احیای ارزش­های معنوی مسلمانان روسیه» شرکت کرد.

این میزگرد در اتاق اجتماعی روسیه با مدیریت آلیبر کرگانوف مفتی مسکو، منطقه مرکزی و چوواشی برگزار گردید و جمعی از دانشمندان، عالمان علوم اسلامی، مفتیان و کارشناسان مناطق مختلف روسیه از جمله کریمه در آن حضور یافتند.

دلیل برگزاری این برنامه گزارش‌هایی از منابع امنیتی کشور درباره‌ افزایش موارد جنایات مرتبط با افراط ­گرایی بوده است. در این گزارش آمده که فعالان تشکل­های غیرقانونی با سواستفاده از دانش اسلامی و سخنان دینی، پیروانی گرد خود آورده و بر افکار عمومی تاثیر می­گذارند. در جریان نشست مذکور بر اهمیت احیای سنت­های کهن مکتب تصوف در روسیه تاکید شد، چرا که این مکتب ظرفیت بالایی برای رویارویی با افراطی ­گری و تحکیم همدلی و ثبات در جامعه دارد.

به گفته اسدالله باییروف یکی از وظایف اصلی، تدوین درست شیوه کار با جوانان مسلمان و تبیین زوایای واقعی دین و ارزش­های اسلام راستین است.

باییروف همچنین گفت: "تصوف به معنای تاریک اندیشی و یا عرفان نیست، بلکه همان اسلام با اصول شریعت است. تصوف روح اسلام و راه رسیدن به کمال معنوی برای هر مسلمان است. همانطور که باور به مطالعه ایمان و فقه به مطالعه حقوق می­پردازد، تصوف نیز به مساله معنویت می­­پردازد."

شرکت‌کنندگان در این میز گرد تصمیم گرفتند که موضوع تصوف را در جلسات مختلف به گفتمان گذاشته و یک همایش علمی کاربردی برای احیای سنت تصوف در روسیه برگزار کنند.

منبع: اداره دینی مسلمانان کریمه و شهر سواستوپول

http://qmdi.org/index.php/ru/glavnye-novosti/2535-sufizm-etot-ne-mrakobesie-i-ne-mistitsizm-eto-islam-v-osnove-kotorogo-lezhit-shariat-zamestitel-muftiya-kryma-esadullakh-bairov

 شماره خبر : 370      تاريخ : 2016/05/15        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  مذاهب،فرق،نحل،جریان ها ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :