جامعه و فرهنگ روسیه

 Saturday, August 15, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

سهم کارکنان وزارت علوم تاتارستان در ساخت آکادمی اسلامی بلغار و معبد جدید در غازان

در تصمیمی زیبا، کارکنان وزارت آموزش و علوم تاتارستان، دستمزد یک روز خود را به ساخت آکادمی اسلامی بلغار و معبد جدید شمایل مادر مقدس پیشکش کردند.

  

سرویس مناطق: کارکنان وزارت آموزش و علوم جمهوری تاتارستان تصمیم گرفتند دستمزد یک روز خود را برای ساخت آکادمی اسلامی بلغار و معبد جدید شمایل غازان مادر مقدس تقدیم کنند.

این تصمیم در جلسه کارکنان وزارت دفاع به تصویب رسید. اِنگل فتاحوف وزیر علوم تاتارستان تاکید کرد: "ساخت معبد همواره کار نیکی بوده است و مردم همیشه در آن حضور فعال دارند. امروز ما فرصت دیگری برای ادای سهم در بالابردن دیوارهای آکادمی اسلامی بلغار و کلیسایی جدید در غازان داریم. روس یا تاتار، مسلمان یا مسیحی اهمیتی ندارد، زیرا همه ما در این جمهوری زندگی می­کنیم و اتحاد و همدلی ارزش­های مهمی هستند."

به ابتکار معماران این دو بنا، آکادمی اسلامی بلغار در کنار مسجد سفید بنا می­شود. دانشجویان می­توانند در این محل در دروه­های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در پنج گروه آموزشی شرکت کنند: حقوق و اقتصاد اسلامی، قرآن، سنت و ایمان، مدیریت و روابط دینی حکومتی، زبان و ادبیات عرب، زبان و ادبیات تاتار. این مجموعه دارای شورای علما، کتابخانه سراسری ادبیات اسلامی، شورای کارشناسی، مرکز مطالعات میراث دینی تاتار و دیگر زیرشاخه­ها است. همچنین، ساخت کلیسای جدید با ارتفاع بیش از 50 متر و گنجایش یک هزار نفر آغاز خواهد شد. 33 گنبد به تعداد سال­های زندگی زمینی عیسی مسیح نیز برای این کلیسا طراحی شده است.

منبع: وزارت آموزش و علوم تاتارستان

https://mon.tatar.ru/rus/index.htm/news/636870.htm

 شماره خبر : 372      تاريخ : 2017/11/27        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  شخصیت ها ،  سازمان ها،مراکز،موسسات و تشکل ها ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :