جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, October 25, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

برگزاری مراسم «روز زبان و ادبیات اوستیایی» در اوستیای شمالی

تئاتر آکادمی دولتی اوستیا به مناسبت روز زبان و ادبیات، مراسم جشن و موسیقی برگزار کرد که در آن بر اهمیت آموزش زبان مادری به نسل‌های امروزی و آینده و جلوگیری از فراموشی این زبان تاکید شد.

  

سرویس مناطق: در شهر ولادی‌قفقاز و دیگر مناطق جمهوری اوستیای شمالی روز زبان و ادبیات اوستیایی جشن گرفته شد. در این برنامه ویچیسلاو بیتاروف رهبر جمهوری با لباس محلی دوخته شده در همین شهر، در مراسم حضور یافت. وی در این مراسم بر مزار کوستا خیتاگوروف بنیانگذار ادبیات اوستیایی در میدان تئاترالنی تاج گل گذاشت.

تئاتر آکادمی دولتی اوستیا، به مناسبت روز زبان و ادبیات اوستیایی، مراسم جشن و موسیقی ترتیب داد که در آن، پیام تبریک به زبان مادری مردم این منطقه قرائت شد. رهبر اوستیا پس از پیام تبریک به همه مردم اوستیا تاکید کرد که امروز این زبان در حال نابودی است، زیرا بیشتر مردم جمهوری با فرزندان خود به زبان روسی سخن می‌گویند. به گفته وی در گذشته و در زمان کودکی او، در مدارس مشکل آموزش زبان روسی به کودکان وجود داشت، اما امروز شرایط برعکس شده و این زبان مادری است که بیشتر کودکان با آن مشکل دارند.

ویچیسلاو بیتاروف خاطر نشان کرد که مقامات جمهوری اوستیای شمالی تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا زبان و سنت­های مردم این منطقه را حفظ کنند.

منبع: قفقاز امروز

http://kavtoday.ru/14618

 شماره خبر : 385      تاريخ : 2016/05/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  فرهنگ ،  زبان ، ادبیات ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :