جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

بازی های بین المللی «کودکان آسیا» در یاکوتیا

جمهوری یاکوتیا در فدراسیون روسیه برای ششمین دور پیاپی مسابقات ورزشی «کودکان آسیا» را به منظور تقویت ارتباطات، توسعه زیرساخت های داخلی و تربیت ورزشکاران برای بازی های المپیک برگزار کرد.

  

سرویس مناطق: "دیمیتری مدودیف" نخست وزیر روسیه ششمین دور بازی­های ورزشی بین­المللی «کودکان آسیا» را افتتاح کرد. این بازی­ها هر چهار سال یک بار در جمهوری یاکوتیا واقع در خاور دور روسیه برگزار می­شود. اولین دور بازی­ها سال 1996 به پیشنهاد سرپرست این جمهوری و به مناسبت یکصدسالگی جنبش بازی­های المپیک برگزار شد. در تمام این شش دوره بیش از 7 هزار ورزشکار جوان از 30 کشور آسیا و 27 منطقه روسیه حضور داشته­اند.

کمیته المپیک روسیه، شورای المپیک آسیا، رییس جمهور و دولت فدراسیون روسیه معمولا حمایت­های لازم را برای برگزاری این برنامه انجام می­دهند. هدف از برگزاری آن مشخص کردن بهترین ورزشکاران و آماده کردن آنها به عنوان ذخایر کشورها در بازی­های المپیک است. علاوه بر این، اقدام حاضر به توسعه گردشگری، سرمایه­گذاری، توسعه فرهنگی و بالابردن ظرفیت­های ورزشی جمهوری یاکوتیا و همچنین توسعه و تقویت همکاری­های فیمابین کشورها و جمهوری­های حاضر در حوزه­های مختلف کمک می­کند.

امسال در این مسابقات که به مدت دوازده روز (17-5 جولای) ادامه داشت بیش از 3 هزار و 329 ورزشکار جوان از روسیه و 38 تیم خارجی شرکت کردند. در طول مسابقات 321 مدال در 22 رشته ورزشی اعم از بسکتبال، بوکس، والیبال، جودو، دوومیدانی، کشتی، تیراندازی، سامبو، مسابقات مشت زنی آزاد، ژیمناستیک، شطرنج، مهره­بازی، پرش یاکوتیا و ... اعطا شد.

افراد برای شرکت در این مسابقه به دقت انتخاب می­شوند.

منبع: سایت دولت مسکو

http://government.ru/news/23645/

 

 شماره خبر : 423      تاريخ : 2016/07/30        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ، جامعه ،  فرهنگ ، وضعیت زندگی ،  فرهنگ عامه و سنتی (فولکلور) ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :