جامعه و فرهنگ روسیه

 Tuesday, August 11, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

کاهش تعداد خارجی ها در روسیه

معاون اول وزیر کشور روسیه از ورود بیش از 9 میلیون و 200 هزار شهروند خارجی به خاک روسیه طی شش ماه گذشته خبر داد و تاکید کرد: "ورود مهاجران نیازمند به روز رسانی پروسه تخصیص سهمیه و اجازه اقامت موقت و حل دیگر مسائل مرتبط با اقامت دائم و حقوق شهروندی برای مهاجران است."

  

سرویس فدرال: تعداد شهروندان خارجی که امروز در قلمروی فدراسیون روسیه مستقر هستند تا یک میلیون نفر به نسبت سال­های گذشته کاهش یافت.

"الکساندر گاراووی" معاون اول وزیر کشور روسیه در همین رابطه با رئیس شورای توسعه جامعه شهروندی و حقوق مدنی وابسته به دفتر ریاست جمهوری فدراسیون روسیه و نمایندگان سازمان­های اجتماعی که در حوزه دفاع از حقوق مهاجرین فعالیت دارند، جلسه فوری تشکیل داد.

معاون اول وزیر کشور یادآور شد که طی شش ماه گذشته در سال جاری، بیش از 9 میلیون و 200 هزار شهروند خارجی به خاک روسیه وارد شده است و در حال حاضر تعداد شهروندان خارجی در روسیه به 10 میلیون نفر می­رسد. گاراووی در ادامه گفت که ورود مهاجران نیازمند به روز رسانی پروسه تخصیص سهمیه و اجازه اقامت موقت و حل دیگر مسائل مرتبط با اقامت دائم و حقوق شهروندی برای مهاجران است که وزارت کشور به آن رسیدگی می­کند. در انجام این امور تمامی ارگان­های فدرال و اجرایی و سازمان­های ذیصلاح با وزارت کشور همکاری دارند.

 در این جلسه مقرر شد که از روز نخست ژانویه 2017 بند اقامت موقت شهروندان اوکراینی و افراد بدون شهروندی که پیشتر به خاطر شرایط خاص به اجرا گذاشته شده بود را حذف کنند. علاوه بر این مقرر شد که روی موضوع سازگاری مهاجرین با شرایط اجتماعی و کاری در قلمروی روسیه و وضعیت افراد بدون شهروندی کارهای بیشتری انجام بگیرد.

منبع: ایتارتاس

http://tass.ru/obschestvo/3454845

  شماره خبر : 429      تاريخ : 2016/07/30        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : جامعه ،  مهاجرت ،  مهاجرت به روسیه ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :