جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, October 30, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

تجربه همکاری های بین قومی در راستای تحقق طرح های اتحاد ملی

اوایل سال جاری مدیران ارشد وزارت ارتباطات، نمایندگان وزارت خارجه و مدیران ارشد رسانه های گروهی فدرال با اتفاق نظر حاضرین تصمیم گرفتند که نشست رسانه های گروهی حاشیه دریای خزر را به گامی در راستای توسعه مناسبات حسنه با همسایگان نزدیک و شرکا در منطقه خزر تبدیل کنند.

  


اوایل سال جاری مدیران ارشد وزارت ارتباطات، نمایندگان وزارت خارجه و مدیران ارشد رسانه­های گروهی فدرال با اتفاق نظر حاضرین تصمیم گرفتند که نشست رسانه­های گروهی حاشیه دریای خزر را به گامی در راستای توسعه مناسبات حسنه با همسایگان نزدیک و شرکا در منطقه خزر تبدیل کنند.

در سال 2014 میلادی به منظور تقویت همکاری­ها، کانال تلویزیونی «آستاراخان 24» بخش «دول حاشیه خزر» را تاسیس کردند. این بخش موظف به مساعدت در امر تبادل مطالب و اطلاعات راجع به سنن و آداب و رسوم اقوام، آشناساختن مردم با ویژگی­های قومی - فرهنگی کشورهای همسایه بود.

در نتیجه، مسکو روزهای 16 تا 20 سپتامبر سال جاری میزبان برنامه «نشست رسانه­ای خزر» در سطح بسیار بالا شد. در چارچوب همین نشست، 

گفتگوهای دوجانبه­ای میان مقامات منطقه آستاراخان و هیات جمهوری آذربایجان، نمایندگان سازمان­های غیردولتی و رسانه­های گروهی انجام گرفت.

در این دیدار مسئولین منطقه آستاراخان و جمهوری آذربایجان بر قدمت روابط و شراکت و دوستی دو طرف تاکید کرده، احداث پل دوستی به نام حیدر علی­یف، مرمت مدرسه نیمه دولتی شماره 11 و ساخت مهد کودک «دوستی» که از طرح­های مشترک بوده­اند را گواهی بر این سخنان دانستند.

تجربه همکاری­های بین اقوم برای عملی ساختن طرح­های مشترک موضوع اصلی میز گرد بود. در همین رابطه، صحبت از مسایل مهمی همچون آموزش و تعلیم، سازگاری دانشجویان خارجی با برنامه­های آموزشی و فراگیری زبان روسی به میان مد.

زائور نورمحمدوف معاون مدیر کل آژانس خبری «وِستی» در این نشست گفت: «نشست رسانه­های خزر تنها یک گام برای تقویت مناسبات میان آستاراخان و آذربایجان است. در چارچوب این نشست توافقنامه­ای بین آژانس­های خبری و روزنامه­ها برای توسعه بعدی همکاری­ها در حوزه رسانه­ای به امضا رسید. علاوه بر این قرار شد که برنامه­های آموزشی به اجرا درآمده، برنامه تبادل روزنامه­نگار را به جریان انداخته و در طرح­های مشترک حضور پیدا کنند».

منبع: سایت دولت آستاراخان، کانال آستاراخان - 24

http://astrgorod.ru/news/opyt-mezhnacionalnogo-sotrudnichestva-v-realizacii-sovmestnyh-proektov

http://www.astrakhan-24.ru/news/misc/vse_na_mediaforum

 شماره خبر : 45      تاريخ : 2017/11/8        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  فرهنگ ، ارتباطات و همکاری های بین المللی ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :