جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, October 30, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

سفیر سابق روسیه در ترکیه بررسی کرد: شباهت‌های گولن با سوروس و تشکیلات فراماسونری

سفیر سابق روسیه در ترکیه با اشاره به شباهت‌های رفتاری میان "فتح الله گولن" با "جورج سوروس" تاکید کرد که اگرچه تحمل پذیری نسبت به دیگر ادیان، دعوت به صلح و آرامش اجتماعی مبنای نظریات گولن را تشکیل می ، اما رفتار او و موسساتش در عمل به گونه دیگری است که آن را پنهان می کنند.

  

سرویس فدرال: "پتر استگنی" سفیر سابق روسیه در ترکیه به شباهت‌های رفتاری بین "فتح الله گولن" واعظ اسلام گرای ترک با "جورج سوروس" میلیاردر آمریکایی اشاره کرد.

استگنی در این رابطه می­گوید: "سوروس هم به نوبه خود مسلمان است. او را می­توان واعظ اسلام گرای میانه رو، بشردوست و موسس شبکه وسیع موسسات آموزشی در دنیای اسلام و فرای آن از جمله در فضای پساشوروی نامید. برنامه آموزشی گولن با محوریت انجام وظایفی است که تا حد زیادی به باورها و رفتارهای سوروس شباهت دارند."

به گفته دیپلمات روس، گولن از سال 1999 ساکن آمریکا است و از طریق سیستم آموزش، اندیشمندان دولتی و لیبرال فعالیت دارد، اما افراد خود را با سنت­های اسلامی تربیت می­کند.

این دیپلمات روس توضیح می­دهد که تحمل­پذیری نسبت به دیگر اقوام و ادیان، دعوت به صلح و آرامش اجتماعی مبنای نظریات گولن را تشکیل می­دهند، اما رفتار او و موسساتش در عمل به گونه دیگری است که آن را پنهان می­کنند.

وی همچنین به این مساله اشاره می­کند که سیستم بنیادها و صندوق­های گولن و همچنین مراکز فرهنگی او یادآور فراماسون­ هستند و زمانی که اهداف و وظایف واقعی سازماندهی کنندگانش تنها برای برگزیدگان و سایرین در رده­های پایین روشن بود، این افراد بدون اطلاع و اگاهی زندگی کرده و تنها تابع قوانین و مقررات جامعه بوده و از ارزش­های تعیین شده پیروی می­کردند.

وی معتقد است: "گولن خلاء آموزشی را در جایی پر می­کند که حکومت از آن غافل شده است. اردوغان به نوعی متوجه قدرت این جریان شده و می­داند که ده سال گذشته گولن تا چه اندازه توانسته در بطن جامعه ترکیه رخنه کند."

منبع: اینترفاکس

http://www.interfax-religion.ru/islam/?act=news&div=64176

 

 شماره خبر : 471      تاريخ : 2016/08/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  سایر جنبه های اسلام و مسلمانان ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :