جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

پوتین: نشست «تاورید» باید گهواره ای برای تربیت نسل جدید هنرمندان باشد

  

سرویس مناطق: ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه طی سفر کاری در جمهوری کریمه، با جوانان هنرمند در نشست اموزشی سراسری روسیه «تاورید» ملاقات کرد.

مهمانان این نشست جوانانی هستند که به صورت حرفه­ای در رشته­های مختلف هنری فعالیت دارند. ولادیمر پوتین با نوازندگان جوانی که سال آینده در مسابقات جهانی «موج جدید کودک» و نحوه اجرای آنها از نزدیک آشنا شد.

ولادیمیر پوتین در طول برگزاری برنامه خطاب به همه حاضرین گفت: «کریمه و نشست تاورید فضایی خاص برای فرهنگ روسیه است و باید به گهواره­ای برای تربیت نسل جدید هنرمندان تبدیل شود. تمام مراکز فعال در امور جوانان از سراسر کشور در برگزاری این نشست مشارکت دارند و با گزینش بهترین هنرمندان به آنان در رشد و ترقی کمک می­کنند.»

ولادیمر پوتین پیش از سفر به کریمه، در همین رابطه جلسه­ای فوری با اعضای شورای امنیت فدراسیون روسیه برگزار کرده و نظر ایشان را برای اجرای تمهدیدات تکمیلی تامین امنیت در جمهوری کریمه جویا شد. دلیل برگزاری این جلسه فوری و بحث حول اقدامات امنیتی افزایش حضور گردشگران در کریمه و اقدام اخیر عده­ای از گروهان نظامی اوکراین برای نفوذ به منطقه کریمه است.

به گفته رییس جمهور، کی یف به تنش در روابط با روسیه و دور کردن مردم از مشکلات داخلی کشور علاقه دارد.

لازم به یادآوری است که نشست آموزشی جوانان «تاورید» از سال 2014 هر سال برگزار می­شود. جوانان فعال در حوزه موسیقی، حرکات موزون، معماری، داستان نویسی، شعر، درام، کارگردانی و بازیگری به این نشست می­آیند. امسال این نشست از روز 1 جولای تا 24 اوت ادامه داشت. نزدیک به 3 هزار نفر از جوانان در سنین 18 تا 30 سال، اساتید دانشگاه در رشته­های نامبرده و هنرمندان حرفه­ای جوان از سراسر روسیه و چند کشور خاورمیانه و خاوردور در این برنامه حضور دارند. هدف از برگزاری نشست، تشکیل جامعه حرفه­ای از فعالان جوان فرهنگ و هنر است. در چارچوب نشست مسابقه­ای برای انجام کارهای تحقیقاتی توسط متخصصین جوان برگزار می­شود.

منبع: سایت دولت کریمه

http://glava.rk.gov.ru/rus/index.htm/news/341608.htm

 

 

 شماره خبر : 489      تاريخ : 2016/08/30        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ، جامعه ،  هنر ، زن،خانواده،کودک و جوانان ،  سایر شاخه ها و جنبه های هنری ، جوانان ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :