جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

بررسی مسائل توسعه گردشگری در منطقه داغستان

رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه در دیدار با رئیس جمهوری داغستان تاکید کرد که این منطقه می تواند گردشگری ساحلی را توسعه دهد؛ چرا که از گستره ساحلی پهناوری برخوردار است. به اعتقاد وی در ترکیب با دیگر انواع گردشگری، داغستان می تواند یکی از با قابلیت ترین انواع گردشگری در منطقه باشد.

  

"اولگ سافونوف" رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه 13 جولای 2017 در سفر کاری به جمهوری داغستان با "رمضان عبدل­لطیپف" رئیس جمهوری داغستان ملاقات کرد. "آناتولی کاریبوف" معاون اول رئیس دولت جمهوری داغستان، "ابومسلم هانیپوف" رئیس اداره طرح­های دولت جمهوری داغستان و "ربییت زاکابوف" وزیر گردشگری و صنعت هنرهای ملی داغستان نیز در این دیدار حضور داشتند.

در این دیدار طرفین اهمیت ظرفیت گردشگری جمهوری داغستان را، نه تنها برای گردشگر داخلی، بلکه از نقطه نظر اجرایی کردن طرح­های بین­المللی خاطر نشان کردند.

گرایش گردشگران به داغستان در حال افزایش است و نرخ افزایش گردشگر در بازه­های زمانی مختلف نیمه اول سال 2017 در این منطقه نسبت به همین بازه­های زمانی در سال گذشته با 30 درصد افزایش رو به رو بوده است. مهمترین بخش­های توریستی در منطقه را حوزه­های اکولوژی، درمانی، غذایی و تفریحات ساحلی تشکیل می­دهند. ظرفیت گردشگری این جمهوری بر پایه ترکیبی از تفریحات کوهستانی و ساحلی بنا شده است که برای استراحت و درمان گردشگران به طور موثر مورد استفاده قرار می­گیرد.

حاضرین بر گسترش مجموعه­های استراحتگاهی تاکید داشتند، چراکه در این منطقه منابع طبیعی درمانی بسیاری وجود دارند. رمضان عبدل­لطیپف گفت: "این غنیمتی است که باید مورد استفاده قرار گیرد."

داغستان همچنین جذابیت قابل ملاحظه­ای در حوزه غذا دارد. "اولگ سافونوف" در این باره تاکید کرد: "این حوزۀ گردشگری در دنیا با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت است. ما خوب می­دانیم که داغستان چه قدم بزرگی در تولید محصولات کشاورزی برداشته است؛ این محصولات غذایی با کیفیت البته باید همچنین رو به جلو حرکت کنند."

یکی از ظرفیت­های گردشگری داغستان به خاطر موقعیت مرزی آن است. رئیس روس توریسم در این رابطه گفت: "گسترش گردشگری سفر دریایی در خزر بسیار حائز اهمیت است. این طرح­ها از نظر روابط متقابل با کشورهای همسایه ما ایران، آذربایجان، ترکمنستان و قزاقستان بسیار با اهمیت است؛ به نظر ما سفرهای دریایی تقاضای بسیاری دارد." وی همچنین تاکید کرد که در داغستان باید بسته­های گردشگری تقویت شود.

"رمضان عبدل­لطیپف" رئیس جمهوری داغستان افزود: "ما انتظار گردشگران بیشتری در جمهوری داریم و مهمترین هدف ما، دستیابی به پایداری و همچنین ایجاد نظم در این راستا است. گروه گردشگران هم این موضوع را تایید می­کنند."

اولگ سافونوف رئیس روس توریسم اظهار داشت: "داغستان امکانات فراوانی برای جذب گردشگران دارد. برای تحقق این ظرفیت ما با روشی نظام­مند به ایجاد مجتمع­های گردشگری استراحتی در جمهوری داغستان پرداختیم."

وی در پایان افزود: "داغستان می­تواند گردشگری ساحلی را توسعه دهد، چرا که از گستره ساحلی پهناوری برخوردار است. در ترکیب با دیگر انواع گردشگری این حوزه می­تواند یکی از با قابلیت­ترین انواع گردشگری در منطقه باشد."

 

منبع: سایت آژانس فدرال گردشگری

http://www.russiatourism.ru/news/13376/


 شماره خبر : 517      تاريخ : 2017/07/21        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  میراث فرهگی و گردشکری ،  سایر شاخه ها و جنبه های گردشگری ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :