جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, October 30, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

پیشنهاد کلیسای جامع جهانی روسیه مبنی بر حفظ و ماندگاری نام و یاد رهبران مسلمان

مدیر مرکز حفظ حقوق کلیسای جامع جهانی روسیه با هدف تحکیم صلح بین مذهبی پیشنهاد داد که باید نام و یاد رهبران مسلمانی که ارزش‌های اخلاقی و معنوی سنتی بر جای گذاشته‌اند بیش از پیش در خاطره‌ها ماندگار و ثبت شود.

  

"رمان سیلانتف" مدیر مرکز حفظ حقوق کلیسای جامع جهانی روسیه با هدف تحکیم صلح بین مذهبی پیشنهاد داد که نام و یاد رهبران مسلمانی که ارزش‌های اخلاقی و معنوی سنتی بر جای گذاشتند و در این راستا جان خود را فدا کردند در لیست نام خیابان‌های شهرهای روسیه قرار گیرند.

از جمله این رهبران اسلامی که در متن این پیشنهاد قرار دارند می‌توان به دو شخصیت و رهبر مذهبی معاصر که در جریان عملیات تروریستی جان خود را از دست دادند اشاره کرد: "ولی الله یاکوبف" که 19 ماه ژولای سال 2012 در شهر قازان در اثر عملیات تروریستی کشته شد، و شیخ "سعید افندی الچیرکاوی" که در تاریخ 28 ماه اگوست سال 2012 در جمهوری داغستان جان خود را از دست داد.

از دیگر افراد مورد توجه در این راستا،  شیخ "محمد صفابایزیدف" رجل برجسته مسلمان دوره قبل از انقلاب روسیه می‌باشد. ایشان در سال 1917 قاطعانه علیه کودتا فوریه برخواست و به حمایت از نیکولای دوم پرداخت. در سال 1937 ایشان به اعدام محکوم شد.

سیلانتف با بیان اینکه اینگونه اقدامات برای تحکیم صلح بین مذهبی و بین ملیتی در روسیه بسیار حائز اهمیت است و همبستگی شهروندان ادیان و ملیت های مختلف را باعث می شود، اظهار داشت: "ما به قهرمان‌های جدید احتیاج داریم که بتوانند صلح مذهبی را تقویت کنند و این سه تن قهرمان‌های واقعی امروز ما هستند که نه تنها در جهت منافع هم‌کیشان مسلمان خود، بلکه به خاطر پیروان پراواسلاو زندگی خود را وقف و جان خود را فدا کردند. نام و یاد ایشان نه تنها در تابلوی نام خیابان، بلکه در صفحات کتب آموزشی تاریخی نیز باید ماندگار بماند. به خواست خدا سرزمین ما از وجود قهرمان خالی نمی‌شود و قهرمان‌های جدید و بیشتری ظهور می‌کنند، یاد آنان می‌بایستی جاویدان بماند و در خاطره ها ثبت شود."

منبع خبر:

https://ria.ru/religion/20170830/1501421495.html

 شماره خبر : 555      تاريخ : 2017/09/01        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ، ادیان و اقوام ،  دینی و تبلیغی ، مسیحیت و کلیسای ارتدکس ،  علما و شخصیت های دینی ، کلیسا اسلام و مسلمانان ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :