جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

موافقت تنها هفت درصد مردم روسیه با افزایش مواد درسی مذهبی در مدارس

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که شمار کمی از جمعیت روسیه موافق افزایش تدریس علوم دینی در مدارس هستند.

  


نظرسنجی‌ها نشان می دهد که به نسبت شمار کمی از جمعیت روسیه موافق افزایش تدریس علوم دینی در مدارس هستند.

بر اساس این نظرسنجی که توسط "لوادا سنتر" و با جامعه آماری 1600 نفر از 137 نقطه مسکونی از بین 48 منطقه فدراسیون روسیه انجام گرفته است، تنها هفت درصد از پرسش شوندگان آموزش اصول مذهبی در مدارس را لازم می دانند.

%8 درصد جامعه آماری بر این باورند که بیش از پیش می بایست مسئله آموزش جنسی دانش آموزان مورد توجه گیرد، و %10- علوم عمومی و طبیعی ( جامعه شناسی، اقتصاد، علوم سیاسی)، %13- آموزش تربیت بدنی را مهم دانستند. در این نظرسنجی %52 موافق افزایش دروس مربوط به تاریخ هستند، %44- زبان روسی و %38 نیز ریاضی را لازم می دانند. %33 بر آموزش زبان های ملی و ادبیات تاکید دارند.

نظرسنجی نشان می‌دهد که 76% روسیه با طرح ایجاد کتاب درسی واحد در زمینه تاریخ و ادبیات موافق هستند و %10 نیز مخالف این امر می باشند. پیش از این اسقف کریل با بیان اینکه عدم وجود کتاب آموزشی واحد در زمینه تاریخ صدمات زیادی به حقوق شهروندی، حس وطن پرستی وارد کرده است و باعث به وجود آمدن حس نهیلیستی به خصوص در رابطه با تاریخ کشور می شود، به انتقاد از عدم موافقت با طرح کتاب واحد در زمینه تاریخ پرداخت.

در کشوری که مذاهب و ادیان مختلف و متعددی وجود دارد و پیروان این ادیان قسمت اعظم جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهد، این رقم هفت درصدی که موافق افزایش دروس مذهبی در مدارس هستند بسیار رقم ناچیز و کمی محسوب می‌شود.

منبع خبر: اینترفاکس

http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=67352 شماره خبر : 565      تاريخ : 2017/09/10        آرشيو ادیان و اقوام       آرشيو همه اخبار

تگ ها : ادیان و اقوام ،  آموزش علم و فناوری ، دین و اندیشه دینی ،  آموزش(کلیات) ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :