جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, September 21, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

برگزاری چهارمین کنفرانس علمی- الهیات سراسری روسیه «قرائت‌های بیگی‌یف»

اسلام و گفت‌وگوی بین مذاهب، جامعه اسلامی روسیه و وضعیت کنونی آنان محورهای اصلی چهارمین کنفرانس علمی- الهی بیگی‌یف بود که در تاریخ یازده سپتامبر در روستوف برگزار شد.

  

چهارمین کنفرانس علمی- الهیات سراسری روسیه "مطالعات بیگی‌یف" ( بیگی‌یف یکی از اندیشمندان مسلمان روس می‌باشد) با عنوان «اسلام در گفت‌وگوی بین مذاهب در جنوب روسیه؛ تجربه تاریخی و امروز» یازدهم ماه سپتامبر در روستوف فعالیت خود را آغاز کرد.

نمایندگان سازمان‌های مذهبی، دانشمندان و علمای برجسته سازمان‌های علمی- پژوهشی و آموزشی، نمایندگان سازمان‌های دولتی و بنیاد‌های اجتماعی مناطق مختلف روسیه در این کنفرانس حضور یافتند. اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه، انستیتو اسلامی مسکو، دانشگاه دولتی مسکو (انستیتو کشورهای آسیا و آفریقا)، اداره دینی مسلمانان منطقه روستوف، دفتر انجمن بین‌المللی اسلامی از جمله برگزارکنندگان این کنفرانس بودند.

شرکت کنندگان در این کنفرانس نقش مسلمانان در گفت‌وگوی بین مذاهب در جنوب روسیه و پاسخ مدیران مذهبی به مسائل قرن حاضر را بررسی کردند. محوریت اصلی برگزاری چهارمین کنفرانس علمی- مذهبی سراسری روسیه مطالعات بیگی‌یف بر دو موضوع «اسلام در گفت‌وگوی بین مذهبی- تجربه تاریخی و امروز» و «امت مسلمان روسیه؛ مشکلات و راه حل» متمرکز بود. علاوه بر این، در چارچوب این کنفرانس میزگرد تخصصی تهیه فرهنگ‌ها و کتب مرجع «اسلام در فدراسیون روسیه» نیز برگزار شد.

چهارمین کنفرانس علمی- الهیات سراسری روسیه مطالعات بیگی‌یف در چارچوب تحقق برنامه تربیت و آماده‌سازی متخصصین با دانش بالا در حوزه تاریخ و فرهنگ اسلام 2017-2019  برگزار شد.

منبع خبر: انستیتو اسلامی مسکو

http://miu.su/index.php/lenta/item/564-v-rostove-na-donu-startovala-iv-vserossijskaya-nauchno-teologicheskaya-konferentsiya-bigievskie-chteniya-pri-uchastii-mii
 شماره خبر : 568      تاريخ : 2017/09/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  وحدت وهمزیستی مذهبی،دینی،قومی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :