جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, July 13, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

تفسیر قرآن در گذشته و امروز

شهر قازان میزبان کنفرانس «تفسیر قرآن در گذشته و امروز» بود که طی آن تاکید شد که مسئله افراطی‌گری نتیجه انحراف از مسیر صحیح قرآن است.

  


کنفرانس بین المللی علمی- کاربردی «تفسیر قرآن در گذشته و امروز» در شهر قازان پایتخت جمهوری تاتارستان برگزار شد.

"کمیل اسحاق‌اف" مشاور جمهور تاتارستان و رئیس آکادمی اسلامی بولگار، "فرید سلمان" معاون اول مفتی جمهوری تاتارستان، مدیر مرکز تحقیقات قرآن و سنت اصیل جمهوری این جمهوری، "مرات حسام‌اف" رئیس اداره بخش همکاری سازمان‌های مذهبی بخش سیاست داخلی دفتر ریاست جمهوری از جمله مهمانان حاضر در این کنفرانس بودند.

مسئله افراطی‌گری به عنوان نتیجه انحراف از مسیر صحیح قرآن، موضوع اصلی برگزاری این کنفرانس بین‌المللی علمی- کاربردی تفسیر قرآن در گذشته و امروز بود. "رفیق محمد شین" مدیر انستیتو اسلامی روسیه در سخنان خود در این کنفرانس اظهار داشت که پیدایش چنین پدیده‌ای در قالب جهانی شدن، معلول این است که جامعه در حال رادیکال شدن است.

رفیق محمدشین تاکید کرد: "این مسئله تنها مرتبط به جهان اسلام نیست، بلکه تمام جامعه جهانی را شامل می‌شود. در جهان اسلام در حال حاضر تغییر شکل پروسه‌ها و جریانات اجتماعی، سیاسی بسیاری در حال انجام گرفتن است که نباید بدون توجه از کنار آن گذشت. کشورهای اسلامی در حال تغییر هستند، قدرت‌ها تغییر می‌کنند، دولت‌های جدید روی کار می‌آیند، تحول جوامع اسلامی اروپایی در حال جریان است. در این بین، تنها منبع اصلی قرآن است، پس تفسیر و استفاده درست از دستورات آن نقش اساسی و تعیین کننده دارد."

مسائل مختلف مرتبط با جامعه اسلامی، از قبیل نقش بانوان در مبارزه با ایده‌های افراطی‌گرایانه، مسائل مربوط به احیا اصول مذهبی میهنی، مسئله روابط بین مذهبی و بین قومیتی، در این کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع خبر: پرتال اسلام

http://www.islam-portal.ru/novosti/104/7001/ شماره خبر : 580      تاريخ : 2017/09/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  قرآن ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :