جامعه و فرهنگ روسیه

 Wednesday, October 21, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

وضعیت مسلمانان میانمار به یک بازی سیاسی تبدیل شده است

رئیس بخش دینی مسلمانان روسیه معتقد است که که تجمع و دامن زدن به موضوع میانمار به بازی سیاسی در جهت منافع برخی افراد و قدرت‌ها از بیرون تبدیل شده است و ضمن تائید کشتار مردم مسلمان میانمار، این سوال را مطرح کرد که چرا برای کشته شدن برادران و خواهران مسلمان ما در دیگر نقاط جهان توسط گروه تروریستی داعش کسی به تجمع نمی‌پردازد.

  

"آلبیر کرگانوف" رئیس بخش دینی مسلمانان روسیه اظهار داشت: "وضعیت پیش آمده در میانمار  توسط رسانه‌های جمعی به طور مصنوعی شعله‌ور شده که موجب برگزاری راه‌پیمایی‌های بدون مجوز و غیرقانونی شده است."

آلبر کرگانوف مفتی روسیه که عضو تالار اجتماعی فدراسیون روسیه نیز می باشد، با حضور در نشست سالانه انجمن حفظ آزادی مذهبی روسیه تحت عنوان «آزادی اخلاق و عدم تحمل مذهبی در جهان معاصر» که در آژانس خبری "روسیه امروز" برگزار شد، در پاسخ به سوال یکی از شرکت‌کنندگان در این مراسم در رابطه با موضوع میانمار خاطرنشان شد که رهبران مذهبی  در خصوص آنچه که در میانمار رخ داده است بسیار نگران و ناراحت می‌باشند.

آلبر کرگانوف تصریح نمود: "ما خود را در غم و اندوه مسلمانان و مردم بیگناه شریک می‌دانیم. البته، به نظر می‌رسد که تمامی اخبار واصله حقیقت ندارد، بسیاری از این اخبار کذب است؛ از جمله برخی از تصاویر استفاده شده در انتقال اخبار نیز واقعیت ندارد. وضعیت به طور عمد و ماهرانه در رسانه‌های جهانی در سطح وخیم‌تری نشان داده می‌شود و به آن دامن می‌زنند: ما حتی شاهد این روند در جامعه اسلامی روسیه بودیم." وی تاکید کرد که به هیچ عنوان موافق برگزاری تجمع بدون مجوز در شهر مسکو و دیگر شهرهای روسیه نیست.

مفتی کرگانوف همچنین اظهار داشت: "با درک شرایط موجود در میانمار و درد و رنج برادران و خواهران مسلمان خود از همه می‌خواهم که در چنین برنامه‌هایی بدون مجوز شرکت نکنند، چرا که برخی عناصر غیر خودی باعث این تجمعات می‌باشند و جهت و جریان آن را در مسیری که نباید، هدایت می‌کنند."

البته وی این موضوع، یعنی تجمع مردم در شهر چچن به حمایت از مردم مسلمان میانمار را مستثنی نمود؛ چرا که این تجمع با اجازه و حضور مسئولین، مفتیت و رئیس جمهور این منطقه برگزار می‌شود. گفتنی است که در شهر چچن با حضور میلیونی مردم این جمهوری تجمع بسیار عظیمی شکل گرفت و در آن شرکت‌کنندگان از دولت روسیه خواستند که تمام توان خود را برای آزادی مردم مسلمان میانمار به کار بگیرد. مفتی کرگانوف همچنین برخی از رهبران سازمان‌های مذهبی اسلامی جامعه جهانی را به آرامش دعوت نمودند. 

آلبر کرگانوف همچنین خاطر نشان شد که تجمع و دامن زدن به موضوع میانمار به بازی سیاسی در جهت منافع برخی افراد و قدرت‌ها از بیرون تبدیل شده است. وی اظهار داشت که بنده کشتار مردم مسلمان میانمار را  تکذیب نمی‌کنم و از این بابت بسیار ناراحت هم هستم، اما چرا برای کشته شدن برادران و خواهران ما در دیگر نقاط جهان، به عنوان اقداماتی مثل گروه تروریستی داعش علیه مسلمانان، کسی به تجمع نپرداخت.

منبع خبر: ریا نوواستی

https://ria.ru/religion/20170926/1505589130.html

 

 شماره خبر : 584      تاريخ : 2017/09/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  ارتباطات و همکاری های بین المللی ،  بیداری و مقاومت اسلامی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :