جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, October 30, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

فعالیت چندصد هزارحساب کاربری تروریست در شبکه های اجتماعی

رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه از وجود بیش از 10 هزار سایت مختلف در اینترنت و چندصد هزار حساب کاربری در شبکه های اجتماعی وابسته به تروریست ها خبر داد.

  

به نقل از "الکساندر بورتنیکوف" رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه، استفاده تروریست­ها از سرویس­های اینترنتی برای ساخت کانال­های ارتباطی و مدیریت عملیات سازمان­دهی شده توسط  گروه­ها و افراد، رو به گسترش است.

در شانزدهمین جلسۀ سران سرویس­های ویژه، سازمان­های امنیتی و نهادهای انتظامی و دادگستری، بورتنیکوف اظهار داشت تروریست­ها از بیش از 10 هزار سایت مختلف در اینترنت و چندصد هزار حساب کاربری در شبکه­های اجتماعی استفاده می­کنند.

خبرگزاری تاس به نقل از بورتنیکوف نوشت: "در شبکه­های اجتماعی از جمله بخش­های روسی زبان آنها، سرکردگان، گروه­های خصوصی ایجاد می­کنند و با تحت تاثیر قراردادن مخاطبان از لحاظ روانشناسی به جذب طرفداران جدید برای اقدامات تروریستی، جمع­آوری کمک­های مالی، آموزش روش­های انجام عملیات تروریستی و تکنیک های مقابله با ارگان­های ویژه می­پردازند."

به گفته بورتنیکوف، سرویس امنیت فدرال روسیه خواهان ممنوعیت سیم­کارت­ها و پیام­رسان­های اینترنتی ناشناس است. او افزود: "این اقدامات به ویژه در جهت ممنوعیت سیم­کارت­های ناشناس و گسترش اختیارتام سازمان­های ویژه در سازمان­دهی برنامه­های عملیاتی فنی و همچنین اقدامات لازم به منظور ممنوعیت پیام­رسان­های اینترنتی ناشناس خواهد بود"

منبع خبر: سایت روزنامه پارلمان

https://www.pnp.ru/politics/v-socsetyakh-deystvuyut-neskolko-soten-tysyach-akkauntov-terroristov-zayavil-bortnikov.html


 شماره خبر : 605      تاريخ : 2017/10/30        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  رسانه و فضای مجازی ،  شبکه های اجتماعی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :