جامعه و فرهنگ روسیه

 Tuesday, October 27, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

دیدار دمیر محی‌الدین با دانشجویان دانشگاه دولتی مسکو

معاون اول اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه و رئیس انستیتو اسلامی مسکو در دیدار با دانشجویان از آنها خواست که علاوه بر فعالیت علمی، در دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز وارد شده و به فعالیت بپردازند و به آموزش اصول اسلامی و تبلیغ مشغول شوند.

  

"دمیر محی‌الدین‌اف" معاون اول اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه و رئیس انستیتو اسلامی مسکو در رزیدانس مسجد جامع شهر مسکو با دانشجویان مقطع کارشناشی، کارشناسی ارشد و دکتری انستیتو کشورهای آسیا و آفریقا دیدار و گفتگو کرد؛ این دیدار در چارچوب برنامه آموزش و آماده‌سازی متخصصین با دانش بالا تاریخ و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

گفتنی است که این برنامه در سال 2015 به پیشنهاد "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری فدراسیون روسیه با حضور فعال اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه مصوب گردید.

حدود چهل نفر از فارغ‌التحصیلان مرکز آموزشی اسلامی روسیه، انستیتو اسلامی مسکو، در حال حاضر در انستیتو کشورهای اسیا و آفریقا دانشگاه دولتی مسکو مشغول به تحصیل می‌باشند. در این دیدار "دمیر محی‌الدین‌اف" اظهار داشت: "ما به هرکدام از شما احتیاج داریم؛ امت روسیه به شما نیاز دارد؛ شما بایستی تکمیل کننده کادر امامان جمعه، اساتید اصول اسلامی، کادر علمی باشید و سنت‌های اصیل اسلامی میهنی را احیا کنید."

در این دیدار دانشجویان از فعالیت علمی و پژوهشی خود گزارش دادند. دمیر محی‌الدین‌اف از حمایت دانشجویان موفق توسط ادراه دینی مسلمانان فدراسیون روسیه خبر داد. وی از دانشجویان خواست که علاوه بر فعالیت علمی در دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز وارد شده و به فعالیت بپردازند و به آموزش اصول اسلامی و تبلیغ مشغول شوند.

یکی از دروس اصلی آموزش در انستیتو اسلامی مسکو، زبان عربی است. دانشجویان از همان سال اول گفتگو به زبان عربی را می‌آموزند. کلاس‌های آموزش عملی بیان شفاهی زبان عربی بر عهده دکتر "فرید غرایف" رئیس گروه اصول علوم انسانی انستیتو اسلامی مسکو می‌باشد.

فرید غرایف تصریح نمود که به صورت دوره‌ای جلسات کاربردی و عملی زبان عربی برگزار می‌شود. گفتگو به این زبان از همان سال اول تحصیل و جلسات اول شروع می‌شود، حتی در ابتدا با اینکه دانشجویان حروف زبان عربی را نیز نمی‌دانند، اما این مهارت را کسب می‌کنند که به زبان عربی گفتگو و مکالمه داشته باشند. با اتمام این دوره‌ها، دانشجویان می‌توانند به آموزش زبان عربی و قرآن در مکتب ها و مدارس علمیه بپردازند.

http://miu.su/index.php/lenta/item/620-vstrecha-damira-mukhetdinova-s-bakalavrami-magistrantami-i-aspirantami-mgu

http://miu.su/index.php/lenta/item/590-studenty-moskovskogo-islamskogo-instituta-s-pervykh-zanyatij-razgovarivayut-po-arabski شماره خبر : 647      تاريخ : 2017/10/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  فرهنگ ، رسانه و فضای مجازی ،  آموزش (غیر دینی) ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :