جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

پذیرش استراتژی توسعه اسلام تا سال 2030

مفتی مسکو و اداره مجلس مذهبی مسلمانان روسیه تاکید کرد که مسلمانان روسیه همگام با کشور خود بایستی طرح‌های استراتژی و برنامه‌های پیشرفت خود را ایجاد نمایند.

  

"آلبر کرگانوف" مفتی مسکو و رئیس اداره مجلس مذهبی مسلمانان روسیه از طرح تهیه و تصویب سند موسوم به «استراتژی توسعه اسلام و سازمان‌های مذهبی اسلامی در روسیه تا سال 2030» سخن گفت.

آلبر کرگانوف مفتی مسکو در جریان کنفرانس بین‌المللی الهیات در ماخاچ قلعه اظهار داشت: "این مسئله نوعی چشم انداز مفهومی و نظری اهداف، وظایف و اولویت‌های توسعه و مکانیسم تحقق آنان می‌باشد. مسلمانان روسیه همگام با کشور خود بایستی طرح‌های استراتژی و برنامه‌های پیشرفت خود را ایجاد نمایند."

در این مراسم آلبر کرگانوف مفتی مسکو و مجلس مذهبی مسلمانان روسیه از جانب جامعه اسلامی روسیه از جوانان خواست که میراث تاریخی را به خوبی بشناسند و از اصول و ریشه های ملی و مذهبی خود فاصله نگیرند.

آلبر کرگانوف همچنین تاکید کرد که در شرایط کنونی که مشکلات فراوانی بر سر راه مسلمانان قرار دارد، بایستی رهبران و مبلغان مذهبی با دانش بالا برگزیده شوند تا به فعالیت پیشگیرانه و مبارزه با تلاش های صورت گرفته در جهت خدشه دار کردن نام و چهره اسلام و مومنان منطقه بپردازند.

البر کرگانوف مفتی مسکو همچنین افزود که در شرایط جهانی شدن جوامع بسیاری از فرهنگ‌ها و ارزش‌های بیگانه و شرایط زندگی به دیگر کشورها تحمیل می‌شود.

 مفتی مجلس مذهبی مسلمانان روسیه در پایان تصریح کرد: "این امر واقعیت دارد، بایستی مواظب بود و برای حفظ ایدئولوژی و ارزش‌های مذهبی، ملی و شهروندی خود مبارزه و تلاش نمود. بایستی شرایط فراهم شود، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی، مذهبی و اجتماعی، دانشمندان، علما، متخصصین و علاقمندان متحد شوند."

منبع خبر: اینترفاکس

http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=68606

 

 شماره خبر : 654      تاريخ : 2017/11/15        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  ساست ها،برنامه ، قوانین و مقررات ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :